بر اساس گزارش بلومبرگ، 500 نفر از ثروتمندترین افراد جهان از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 1.2 تریلیون دلار از دست داده اند.

به گزارش بلومبرگ، پس از انتشار نرخ تورم در ایالات متحدهثروتمندترین میلیاردرهای آمریکا روز سه شنبه 22 سپتامبر حدود 93 میلیارد دلار ضرر کردند.

بین دو جف بزوس این بزرگترین ضرر 9.8 میلیارد دلاری در یک روز بود. ایلان ماسک با ضرر 8.4 میلیارد دلاری در رتبه دوم قرار دارد.

مارک زاکربرگ، لری پیج، سرگی برین، استیو بالمر و غیره 4 میلیارد دلار در همین حال، وارن بافت و بیل گیتس به ترتیب 3.4 و 2.8 میلیارد دلار ضرر کردند.

ضرر و زیان نشان دهنده میلیاردرهایی است که سهام خود را می فروشند بازار سهام این ایالات متحده است. نرخ بهره توسط فدرال رزرو افزایش یافته و وضعیت بازار دستخوش تغییراتی شده است.

1.2 تریلیون دلار از دست ثروتمندان جهان از ابتدای سال 2020 تاکنون

500 نفر از ثروتمندترین افراد جهان از ابتدای سال جاری تاکنون 1.2 تریلیون دلار بر اساس این آمار، مارک زاکربرگ حدود 68.3 میلیارد دلار از دست داده است که حدود 54 درصد از ثروت او است. مدیرعامل بایننس نیز با از دست دادن 64 درصد از دارایی های خود، 61 میلیارد دلار از دست داد.

در گزارش جدید تورم ایالات متحده، نرخ تورم در ماه اوت به 8.3 درصد رسیده است. پس از انتشار این خبر، با کاهش قیمت بیت کوین و کاهش ارزش سهام شرکت های بزرگ، بازار ارزهای دیجیتال قرمز شد. داده ها بلومبرگ بر اساس شاخص بلومبرگ، ثروتمندترین آمریکایی ها پس از سقوط ارزش سهام تنها در یک روز، حدود 93 میلیارد دلار از دست دادند. بلومبرگ میزان دارایی های از دست رفته در طول روز را مشخص کرد.

حالا باید وضعیت را ببینیم بازار به کدام سمت حرکت خواهد کرد و آیا روند نزولی در ارزش سهام و همچنین بازار ارزهای دیجیتال از جمله ارزش بیت کوین کاهش خواهد یافت یا بازار بهبود خواهد یافت؟

دیدگاهتان را بنویسید