با تصمیم دولت رجب طیب اردوغان، تعرفه 40 درصدی برای خودروهای برقی ساخت چین اعمال خواهد شد.

تامین BYD در ترکیه

نرخ تعرفه ترکیه برای خودروهای وارداتی از چین به طور قابل توجهی افزایش می یابد. دولت ترکیه هدف از این کار را حمایت از تولید داخلی اعلام کرد. با تصمیم دولت رجب طیب اردوغان از این پس تعرفه 40 درصد این برای خودروهای الکتریکی ساخت چین اعمال خواهد شد.

شاید بدانید که ترکیه یکی از پایه های اصلی مونتاژ محصولات برندهای معروف دنیاست. اما این کشور با پایه و اساس برند توگ او می خواهد خودروهای به اصطلاح ملی تولید کند. سرمایه گذاران اصلی این برند از بخش خصوصی و دولتی هستند.

TOG برند ملی ترکیه است

شکست تلاش های BYD در ترکیه؟

در بین برندهای چینی، BYD حساب ویژه ای برای حضور در بازار ترکیه باز کرده است. این شرکت که دومین تولید کننده بزرگ خودروهای برقی چندی پیش یک یادداشت تفاهم با ALJ Turkiye امضا شد. بر اساس این تفاهم نامه، طرف ترکیه ای باید محصولات تجاری سبک BYD و محصولات مسافری را در این کشور توزیع کند.

بید هان
بید هان

آمارهای سال گذشته نشان می دهد که سهم خودروهای برقی از کل بازار خودروهای ترکیه کمی بیشتر شده است یک درصد او هست. به طور دقیق تر، در سال 2022 شهروند ترکیه 7733 دستگاه یک ماشین برقی خریدند. در این کشور برای تشویق مشتریان، مدل های برقی مالیات کمتری دریافت می کنند.

دولت ترکیه امیدوار است با دیوار تعرفه بالا فروش محصولات برند TOG را تضمین کند و قیمت خودروهای چینی را افزایش دهد. اگرچه این فرمول آشنا از تولید محلی پشتیبانی می کند، اما در صورت تداوم، می تواند به مشتریان آسیب برساند. چیزی که برای ما بسیار ملموس است!

عرضه اولین محصول Tog در سال 2023

اولین محصول برند تاگ وان SUV زیبا و شیک در سال 2019 به صورت مفهومی رونمایی شد. این خودرو در سال جاری وارد بازار خواهد شد. مدیران تاگ تاکید می کنند که نسخه خیابانی این SUV از نظر ظاهری بسیار شبیه به مدل مفهومی خواهد بود. عکس های جاسوسی منتسب به این خودرو ادعای مدیران تاگ را تایید می کند.

TOG برند ملی ترکیه است

SUV را از پلت فرم سفارشی سود این خودرو در ترکیه با دو موتور به فروش می رسد. مدل پایه دارای موتور الکتریکی با 200 اسب بخار یک نیرو خواهد بود. طبق اطلاعات رسمی، این مدل با یک بار شارژ کامل قادر است تا 310 مایل یا حدود 500 کیلومتر را طی کند.

افرادی که قدرت بیشتری می خواهند می توانند نسخه دو موتوره را انتخاب کنند. این نسخه 400 اسب بخار قدرت دارد اما برد آن به 248 مایل یا 400 کیلومتر محدود شده است. از قیمت این خودرو اطلاعی در دست نیست اما با توجه به وضعیت تعرفه ای، احتمال می رود قیمت مدل پایه بالاتر از نمونه های مشابه چینی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید