نگرانی در مورد امنیت شغلی اغلب کارکنان را دلسرد می کند و رهبران باید اقداماتی را برای حذف آنها انجام دهند.

امسال سال سختی برای شرکت ها بود. از تورم گرفته تا محدودیت ها و حتی جنگ های خارجی که رخ می دهد. در چند ماه گذشته مسافران کشتی های تجاری با دریاهای ناآرام سر و کار داشته اند و سفری بی دغدغه نبوده است و متأسفانه، اما قابل درک است که این مسائل تأثیرات مختلفی بر محیط کار ما گذاشته است و باعث شده که بسیاری از کارمندان نسبت به کار خود احساس ترس کنند. . امنیت شغلی. نگرانی در مورد امنیت شغلی اغلب انگیزه کارکنان را کاهش می دهد. بنابراین، رهبران باید برای از بین بردن این ترس ها و ایجاد یک محیط کاری پویا گام بردارند.

ButterflyMX سازمانی است که در طول همه‌گیری کرونا سعی در ایجاد حس امنیت و ثبات در محیط کاری خود داشته است. با استفاده از استراتژی های مختلف، آنها اطمینان حاصل می کنند که کارکنان احساس امنیت و راحتی می کنند. نتیجه این استراتژی، ثبت رکوردی از رشد و موفقیت برای شرکت بوده است. در زیر به بررسی پنج استراتژی این شرکت برای موفقیت خود می پردازیم.

1تعاملی تر و شفاف تر باشید

همه از تعامل رایگان سود می برند، اما تأثیر زیادی بر انگیزه کارکنان دارد. هنگام بهبود روابط، به ویژه با کارکنان، ارتباط شفاف کلیدی است. با شفاف بودن و به اشتراک گذاشتن به روز رسانی های منظم و صادقانه در مورد وضعیت شرکت و صنعت خود، اعتماد و انگیزه کارمندان خود را به دست خواهید آورد.

ButterflyMX دریافت که نمایش عملکرد ماهانه سازمانی زمان کلیدی برای جلب اعتماد کارکنان است. همچنین با برگزاری جلسات پرسش و پاسخ که هویت افراد در آن مشخص نبود، به کارکنان اجازه داده شد تا تمامی سوالاتی را که در مورد محصول، آینده شرکت و وضعیت صنعت داشتند، مطرح کنند. علاوه بر این موارد، در طول هفته نیز زمانی برای گفتگوی تک به تک با همکاران تعیین شده است.

رهبران اغلب اهمیت تعامل دو طرفه را فراموش می کنند. اما با حضور و حضور در کنار کارمندان، اعتماد آنها بیشتر جلب می شود که باعث می شود نسبت به وضعیت شرکت احساس اطمینان بیشتری کنند.

2- در مواقع نیاز با انگیزه خیر سختگیر باشید

در کنار تعامل، ارائه بازخورد مثبت و منفی مهم است. تیم شما باید بداند که چه کاری را به درستی انجام می دهد و چه چیزی را باید بهبود بخشد. وقتی با احترام بیان شود، سختگیری که خیرخواهانه باشد، نتایج خوبی خواهد داشت.

مدیران باید به طور منظم با تیم ها تعامل داشته باشند تا در مورد پروژه های خود بحث کنند. در صورت وجود مشکل در تکمیل پروژه یا کیفیت کار، مدیران باید با پرسنل پروژه گفتگو کنند. چه چیزی باعث این موانع می شود؟ شناسایی این مسائل و همکاری با یکدیگر باعث ایجاد محیطی پویا و نتایج بهتر می شود.

در همین حال، ارائه بازخورد بسیار مهم است. زیرا باعث می شود که کارمندان به جای انجام کارها به روش های قبلی، ریسک کنند و نوآوری های جدیدی انجام دهند.

3- یک چشم انداز هیجان انگیز ایجاد کنید

کارمندان هدفی می خواهند که به طور جمعی به آن دست یابند. اگر ارزش ها یا چشم انداز ماموریت خود را تعریف نکرده باشید، برای بسیج تیم خود برای کار در جهت یک هدف مشترک مشکل خواهید داشت.

ایجاد ارزش های اصلی خود که کارکنان بتوانند به صورت روزانه تجسم کنند ضروری است. چون به آن اعتقاد دارند. وقتی مردم به چیزی اعتقاد دارند، به آنها انگیزه می دهد. به عنوان مثال، یکی از ارزش های اصلی ButterflyMX “بزرگ فکر کنید، کوچک انجام دهید” است. با این ارزش، کارکنان درک می کنند که وظایفی که به صورت روزانه انجام می دهند، بخشی از یک تصویر بزرگتر است. وقتی همه وظایف خود را انجام دهند، شرکت رشد می کند و در نهایت به اهداف خود می رسد.

4. اهداف بلندپروازانه اما واقع بینانه تعیین کنید

شرکت ها معمولاً هنگام تلاش برای دستیابی به اهداف غیر واقعی، فشار زیادی بر خود وارد می کنند. هنگام تعیین اهداف، سعی کنید واقع بینانه اما همچنان جاه طلب باشید. برای انجام این کار، به داده های خود نگاه کنید. تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده برای تعریف یک هدف مناسب که در حد ظرفیت سازمان است، اما همچنان مرزهای ممکن را در پیش می گیرد.

مهمتر از همه، با تیم خود ارتباط برقرار کنید تا دیدگاه آنها را در مورد اهدافی که می خواهید تعیین کنید، دریافت کنید. همکاری ابزاری قدرتمند برای کمک به شما در دستیابی به اهدافتان است. ایجاد تعادل بین اهداف و توانایی ها کلید موفقیت است. هیچ چیز مانند انتظارات دست نیافتنی یا کار بدون چالش کارمندان را دلسرد نمی کند.

علاوه بر این موارد، از خود بپرسید که برای رسیدن به اهدافتان چه مراحلی لازم است. هر تیمی برای رسیدن به اهدافش به چه چیزهایی نیاز دارد؟ وقتی هر تیم نقش خود را در اهداف کلی سازمان درک کند، انگیزه کافی برای انجام وظیفه خود خواهد داشت.

5- اطمینان حاصل کنید که کارکنان برای دستیابی به این اهداف از حمایت کافی برخوردار می شوند

کارکنان شایسته حمایت سازمان خود هستند. هم از نظر شخصی و هم حرفه ای. اما نیاز هر فردی با نیاز فرد دیگر متفاوت است. به عنوان مثال، هر کارمندی انگیزه کافی برای کار 9-17 ندارد، بنابراین پاسخ در اینجا انعطاف پذیری است. علاوه بر این، کارکنان در «نقش سازمانی» خود نیز به حمایت نیاز دارند. این ممکن است شامل استخدام افراد بیشتر برای انجام کارهای اضافی یا خرید نرم افزار و سخت افزار مختلف برای ساده کردن کارها باشد. صرف نظر از این، حتما از کارمندان بپرسید که برای موفقیت به چه چیزی نیاز دارند. از آنچه کارمندانتان با آن روبرو هستند آگاه باشید تا بتوانید مزایا و حمایت ها را با نیازهای آن ها بهتر تنظیم کنید.

به طور کلی، رهبران می توانند با ایجاد یک محیط کاری پویا از طریق تعامل، اعتماد و حمایت مناسب، به کارکنان انگیزه دهند. این ویژگی ها به حفظ آرامش ذهن کارمندان در زمانی که محیط اطراف آنها پر از هرج و مرج و درگیری است کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید