ظاهرا کمک های خیریه ماسک همچنان ادامه دارد و آخرین اسناد نشان می دهد که او 2 میلیارد دلار از سهام تسلا را اهدا کرده است.

بنیاد ایلان ماسک

طبق اسناد جدید منتشر شده، الون ماسک در فاصله تابستان تا پاییز امسال، بخشی از سهام تسلا ارزش گذاری شد 1.95 میلیارد دلار به امور خیریه اهدا شد. هنوز مشخص نیست که سهام تسلا به کدام سازمان به عنوان هدیه منتقل شده است و نام گیرنده یا گیرندگان در اسناد ذکر نشده است.

کل مشارکت ایلان ماسک در امور خیریه چقدر بوده است؟

گزارش بی بی سی در مورد کمک مالی ایلان ماسک به خیریه جای تعجب ندارد. چون در گذشته سابقه چنین فعالیت هایی را داشته است. به عنوان مثال، در سال 2021، او در مجموع 5.74 میلیارد دلار از سهام خود را اهدا کرد و قول داد که 20 میلیون دلار به مدارس یکی از مناطق آمریکا در پنسیلوانیا و 10 میلیون دلار به براونزویل در ایالت پرداخت کند. تگزاس برای احیای بافت مرکزی این شهر.

ناگفته نماند که ایلان ماسک اخیراً جایگاه خود را به عنوان ثروتمندترین فرد جهان از دست داده است و بر اساس برخی گزارش ها طی یک سال بیش از 200 میلیارد دلار از دارایی وی کم شده است. تغییرات گسترده ای که او پس از تصاحب توییتر انجام داد، جنجال های زیادی ایجاد کرد و او را به یک چهره سرشناس تبدیل کرد. البته، افراد زیادی نظر مثبتی به مدیرعامل شدن ماسک در توییتر ندارند. زیرا آنها معتقدند چنین مشکلی باعث شده است که روی تسلا تمرکز کند و تولید خودروهای برقی را کاهش دهد.

ماسک در یکی از نظرات خود اعلام کرد که پایان سال جاری زمان مناسبی برای یافتن یک مدیر عامل جدید برای توییتر است. او مدعی است که سعی دارد توییتر را به سازمانی با ثبات با موقعیت مالی سالم و نقشه راه آینده مشخص تبدیل کند. از طرفی انتقادات زیادی به سیستم مدیریت توییتر وی وارد است و به گفته بسیاری از کاربران، روش های جدید کسب درآمد این پلتفرم چندان مناسب به نظر نمی رسد.

دیدگاهتان را بنویسید