علیرغم تحریم های آمریکا، هواوی در سال 2022 به فروش 0.02 درصدی و درآمد 91.66 میلیارد دلاری دست یافت.

تحریم هواوی

هواویغول فناوری چینی تخمین زده است که درآمدهایش در سال 2022 ثابت خواهد ماند و این نشان دهنده کاهش فروش به دلیل تحریم های آمریکا، ایستادم و از وضعیت بحرانی خارج شدم.

بر اساس گزارش رویترز، هوآوی از افزایش 0.02 درصدی فروش و درآمد 91.66 میلیارد دلاری در سال 2022 خبر داد و اریک چو، رئیس موقت این شرکت، این موضوع را با لحنی خوش بینانه در سخنرانی سالانه این شرکت بیان کرد. وی در نامه ای به کارکنان و رسانه ها نوشت:

“محدودیت های ایالات متحده اکنون برای ما عادی شده است و ما به تجارت بازگشته ایم.”

ژو در ادامه پیام خود خاطرنشان کرد که تجارت شبکه مخابراتی این شرکت “رشد ثابت” را حفظ کرده و در دستگاه های آن (به ویژه تلفن ها) کاهش یافته است. او همچنین گفت که این شرکت “رشد سریع” در تجارت ابری خود داشته است.

رشد هواوی در سال های اخیر

تحریم شرکت چینی

بنابراین درآمد هواوی اکنون اندکی بیشتر از سال 2021 است. در آن زمان، غول فناوری چینی درآمد 91.64 میلیارد دلاری را گزارش کرد که فروش سالانه آن 30 درصد کاهش یافت زیرا این شرکت تحت تحریم های ایالات متحده قرار گرفت.

با این حال، درآمد هواوی 2022 هنوز بسیار کمتر است رکورد 122 میلیارد دلار این شرکت در سال 2019. در آن زمان، این شرکت در اوج خود بود و به عنوان یکی از پرفروش ترین گوشی های هوشمند اندرویدی در جهان شناخته می شد.

در سال 2019، دولت ترامپ، با استناد به نگرانی‌های امنیت ملی، ممنوعیت تجاری را بر هواوی اعمال کرد که مانع از دسترسی این شرکت به سیستم عامل اندروید برای گوشی‌های جدیدش شد. اگرچه هواوی سیستم عامل خود را با نام هارمونی راه اندازی کرد، اما طبیعتاً بر فروش دستگاه های خود در سراسر جهان تأثیر گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید