وزارت دادگستری و FBI تحقیقاتی را در مورد TikTok آغاز کرده اند و آنها را به جاسوسی از روزنامه نگاران آمریکایی متهم کرده اند.

تیک تاک

دولت بایدن اخیراً شبکه اجتماعی چین را تحت فشار قرار داده است تیک تاک به نظر می رسد که وزارت دادگستری ایالات متحده و اف بی آی به دلیل نگرانی های امنیت ملی به دلیل روابط با چین، این برنامه را زیر ذره بین قرار داده اند.

فوربس گزارش می دهد که دو آژانس آمریکایی به طور فعال در حال تحقیق در مورد ByteDance، شرکت مادر تیک توک هستند. چند ماه پیش، گزارشی حاکی از آن بود که کارمندان TikTok از آن برای جاسوسی از روزنامه نگاران مستقر در ایالات متحده استفاده می کردند و اکنون وزارت دادگستری و FBI در حال تحقیق هستند.

تیک تاک

همکاری بین وزارت دادگستری و FBI برای تحقیق در مورد TikTok

نیویورک تایمز و سایر رسانه ها گزارش فوربس را تایید کردند و اشاره کردند که واحد تقلب در بخش جنایی وزارت دادگستری با FBI و دادستان ایالات متحده در ناحیه شرقی ویرجینیا برای بررسی نقض حریم خصوصی کاربران برنامه همکاری می کند.

ByteDance در تحقیقات داخلی خود متوجه شد که برخی از کارمندانش به داده‌های حساب‌های TikTok روزنامه‌نگاران آمریکایی دسترسی پیدا کرده‌اند تا بررسی کنند که چه کسی این اطلاعات را در اختیار خبرنگاران قرار داده است. در میان کارمندانی که در این پرونده دخیل بودند و متعاقباً اخراج شدند، دو نفر از عملیات این شرکت در چین بودند.

اخیرا اخبار زیادی در مورد این شبکه اجتماعی پرحاشیه چینی منتشر شده است. ابتدا کمیسیون اروپا استفاده از TikTok را برای کارمندان خود ممنوع کرد و سپس بریتانیا و نیوزلند نیز تصمیم مشابهی گرفتند. گزارش دیگری گفته است که ایالات متحده در تلاش است تا ByteDance را مجبور به فروش تیک توک کند.

در همین حال، مدیرعامل تیک توک به زودی برای اولین بار در مقابل کنگره حاضر می شود و در 23 مارس (3 آوریل 1402) قرار است در کمیته انرژی و بازرگانی مجلس شهادت دهد.

دیدگاهتان را بنویسید