گزارش ها حاکی از آن است که با فروپاشی و بسته شدن بانک سیلیکون ولی، بسیاری از استارت آپ ها اکنون قادر به پرداخت حقوق کارکنان خود نیستند.

بانک SVB

پیش از این در خبرها به اطلاع شما رساندیم که بانک سیلیکون ولی (SVB) به دلیل مشکلات مالی تعطیل شده است. اکنون گزارش ها حاکی از بلوکه شدن وجوه برخی استارتاپ ها در این بانک است و آنها قادر به پرداخت حقوق کارکنان خود نیستند.

به گزارش واشنگتن پست، استارتاپ سلامت جریان یکی از استارتاپ هایی است که به دلیل سقوط بانک سیلیکون ولی با این مشکل مواجه شد. الکس میشکین، مدیر عامل این استارت آپ که از استارت آپ دیگری به نام ریپلینگ برای پرداخت حقوق استفاده می کند، می گوید که بلافاصله متوجه شد که مشکل حقوق و دستمزد باید به دلیل بسته شدن آن بانک رخ داده باشد.

این پست معتقد است که کارکنان Flow Health تنها بخش کوچکی از آن هستند هزاران نیروهای بالقوه ای در استارتاپ ها وجود دارد که احتمالاً تحت تأثیر سقوط بانک سیلیکون ولی قرار می گیرند. این بانک اکنون تحت کنترل دولت آمریکا است تا پول مشتریان به آنها بازگردانده شود. البته فقط بیمه تا 250000 دلار دارایی های همه را پوشش می دهد.

بحران بانکی سیلیکون ولی شرکت های بزرگ را نیز در تنگنا قرار می دهد

اکنون بسیاری از استارت آپ ها نگران این هستند که به دلیل تعطیلی این بانک مجبور به کاهش هزینه ها شوند. شرکت های بزرگ مانند Roku و Roblox هر دو به سرمایه گذاران خود هشدار داده اند که صدها میلیون دلار پول نقد SVB ممکن است در خطر باشد. از سوی دیگر، بسیاری از سرمایه گذاران خطرپذیر جلسات خود را با استارتاپ ها لغو کرده اند زیرا نگران تأثیر این رویدادها بر کل بازار هستند.

گری تان، مدیرعامل Y Combinator، یکی از بزرگ‌ترین انکوباتورهای تجاری در سیلیکون ولی، می‌گوید اگر بانک به سرعت نجات پیدا نکند، عواقب فروپاشی آن می‌تواند برای بسیاری از استارت‌آپ‌ها و کل بازار فناوری ویرانگر باشد. سنگین آیا او معتقد است که بحران بانکی سیلیکون ولی می تواند آغاز شود؟ 10 سال یا بیشتر l پشت بازگشته است

FDIC می‌گوید که تا پایان دسامبر، بانک سیلیکون ولی مجموع دارایی‌های حدود 209 میلیارد دلار و کل سپرده‌های 175.4 میلیارد دلاری داشته است، اما در حال حاضر نمی‌دانیم ترازنامه شرکت واقعاً چه اعدادی را نشان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید