Spotify فراتر از انتظارات بوده و اکنون برای اولین بار در میان سرویس های پخش موسیقی به بیش از 200 میلیون مشترک پرداختی رسیده است.

Spotify

اسپاتیفای می گوید تعداد کل مشترکین پولی سرویس پخش موسیقی تا 31 دسامبر 2022 خواهد بود. 205 میلیون اعلام وصول. این شرکت اکنون کاربران رایگان خود را نیز شامل می شود 489 میلیون کاربر فعال ماهانه این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد افزایش داشته است.

spotify در گزارش مالی سه ماهه چهارم سال 2022 و اعلام شد که بالاتر از حد انتظار ظاهر شده و تعداد کاربران پولی را نسبت به مدت مشابه در سال 2021 افزایش داده است. 14 درصد این شرکت انتظار دارد تعداد مشترکین پولی به 202 میلیون نفر و تعداد کاربران فعال ماهانه به 479 میلیون نفر برسد.

بزرگترین سرویس پخش موسیقی در جهان تقریباً در سه ماهه گذشته مالی 250 میلیون دلار زیان عملیاتی داشت، اما این رقم نسبت به قبل تغییر چندانی نکرده است و برای Spotify اهمیت خاصی به نظر نمی‌رسد، زیرا شرکت سوئدی بر سوددهی فصلی تمرکز می‌کند تا فصلی. رشد توسعه یافته است

ضرر عملیاتی Spotify کمتر از حد انتظار بود

البته این رقم زیان عملیاتی کمتر از پیش بینی زیان است 325 میلیون دلار آنها برای فصل مالی هستند. اسپاتیفای می‌گوید که میانگین درآمد آن به ازای هر مشترک ممتاز اکنون حدوداً است 4.93 دلار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 3 درصد اما نسبت به سه ماهه مالی قبل اندکی کاهش یافت.

این گزارش در شرایطی منتشر شده است که این شرکت هفته گذشته اعلام کرده بود حدود شش درصد از نیروهای خود را اصلاح می کند. علاوه بر این، گزارش امروز اطلاعاتی در مورد اشتراک HiFi جدید Spotify ارائه نکرد. این سرویس که حدود دو سال پیش معرفی شد، امکان دسترسی به آهنگ های با کیفیت بالاتر را با دریافت هزینه های بالاتر فراهم می کرد، اما به نظر می رسد با توجه به اینکه این ویژگی ها به صورت رایگان در سرویس های موسیقی اپل و آمازون ارائه می شود، اسپاتیفای باید در تصمیم خود تجدید نظر کند.

دیدگاهتان را بنویسید