بر اساس این گزارش واحد تولید مانیتور سامسونگ تنها در سه ماهه پایانی سال گذشته رشد داشته است.

سامسونگ

سامسونگ نتایج نهایی خود را برای سه ماهه چهارم سال 2022 و سال مالی 2022 منتشر کرد که بر اساس آن سود این شرکت به کمترین میزان خود در هشت سال گذشته رسید. عواملی مانند ادامه رکود اقتصادی جهانی، افزایش هزینه ها و کاهش تقاضا برای گوشی های هوشمند و سایر دستگاه های الکترونیکی به عنوان کاهش سود سامسونگ عنوان شده است.

بر اساس گزارش SamMobile، درآمد سامسونگ الکترونیکس برای سه ماهه منتهی به 31 دسامبر 57.21 میلیارد دلار بوده که 8 درصد کمتر از مدت مشابه در سال 2021 است. سود این غول کره ای نیز حدود 3.5 میلیارد دلار اعلام شد که نسبت به سه ماهه چهارم سال 2021 69 درصد کاهش داشته است.

درآمد سامسونگ برای کل سال 2022

سامسونگ وارد شد

برای کل سال 2022، درآمد سالانه این شرکت حدود 245 میلیارد دلار است که بالاترین رقم است، اما سود سامسونگ برای کل سال از آن فراتر نمی رود. 35.22 میلیارد دلار بوده است.

بخش تراشه‌های سامسونگ که معمولاً بیشترین سهم را در درآمد این شرکت دارد، سه‌ماهه ناامیدکننده‌ای را پشت سر گذاشت و در سه ماهه چهارم سال 2022 تنها 219 میلیون دلار درآمد داشت. گفته می‌شود تورم بالا، افزایش نرخ‌های بهره، رکود اقتصادی مداوم و تنش‌های ژئوپلیتیکی اینها هستند. به طور قابل توجهی تقاضا برای لوازم الکترونیکی مصرفی با استفاده از تراشه های سامسونگ را کاهش داد.

Samsung DX، واحد لوازم الکترونیکی مصرفی سامسونگ نیز در سه ماهه چهارم سال 2022 عملکرد ضعیفی داشت و تنها حدود 1.33 میلیارد دلار به درآمد این شرکت کمک کرد.

گلکسی اس 23

برخلاف سایر واحدهای تجاری سامسونگ، واحد تولید صفحه نمایش این شرکت در سه ماهه چهارم سال 2022 عملکرد خوبی داشت. این بخش که به عنوان Samsung Display شناخته می شود، درآمدی در حدود 7.56 میلیارد دلار و سود حدود 1.47 میلیارد دلار داشت. بیشتر این عملکرد خوب به دلیل عرضه سری آیفون 14 اپل در سه ماهه چهارم سال 2022 است که از پنل های OLED تولید شده توسط سامسونگ استفاده می کند.

در نهایت، سامسونگ در حال آماده شدن برای رونمایی از سری گلکسی S23 در این چهارشنبه در جریان رویداد Unpacked خود است و در بیانیه مطبوعاتی خود تأیید کرد که این سری را در سه ماهه جاری عرضه خواهد کرد. همچنین گفته می‌شود که سری گلکسی S23 بر روی دوربین پیشرفته، عملکرد بازی و ادغام بهتر با سایر محصولات گلکسی مانند لپ‌تاپ، تبلت و ابزارهای پوشیدنی تمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید