دانشمندان ادعا می کنند که فیبرهای کیتین موجود در حشرات در سایر حیوانات غذایی یافت نمی شوند و می توانند سلامت گوارش را افزایش دهند.

ملخ

برخی از دانشمندان سال ها پیش ایده استفاده از حشرات را به عنوان منبع غذایی مطرح کردند. اکنون گروهی از محققان می گویند کیتین و سایر چربی های سالم موجود در حشرات می توانند به افزایش سلامت میکروب های روده ما کمک کنند و منبع خوبی از پروتئین و سایر مواد مغذی مورد نیاز ما باشند.

به گفته وب سایت Fizz، حشرات می توانند منبع خوبی از پروتئین باشند. محققان می گویند الیاف کیتین در بدن این موجودات نیز یکی از الیاف خوراکی است که در حیوانات دیگر یافت نمی شود. علاوه بر کمیت امگا 3 همچنین می تواند در این موجودات بیشتر از بسیاری از غذاهای گیاهی باشد. این ماده می تواند فواید بسیاری را به همراه داشته باشد میکروب های روده و التهاب این اندام حیاتی را کاهش دهد.

تیفانی ور، استادیار علوم غذایی و تغذیه انسان در دانشگاه ایالتی کلرادو، می‌گوید: یک مطالعه اخیر آنچه را که در حال حاضر در مورد مصرف حشرات می‌دانیم و آنچه در مورد مصرف حشرات نمی‌دانیم گرد هم می‌آورد.

حشرات می توانند منبع خوبی از پروتئین حیوانی باشند

به عنوان مثال، در این مقاله آمده است که از جمله حشراتی که توسط حدود 2 میلیارد نفر روی زمین مصرف می شود، می توان به سوسک، کرم ابریشم، زنبور عسل، بامبل، مورچه، ملخ، زنبور و موریانه اشاره کرد. اگرچه محتوای غذایی هر نوع با انواع دیگر متفاوت است، اما منابع خوبی از آن هستند پروتئین حیوانی در نظر گرفته می شود که حاوی تمام آمینو اسیدهای مورد نیاز یک فرد است.

این مقاله می گوید که مطالعات مصرف حشرات نشان می دهد که آلرژی و آلودگی ناشی از مصرف این موجودات چیزی بیش از سایر منابع غذایی حیوانی نیست. تحقیقات اخیر نشان داده است که انسان می تواند آنزیم هایی برای هضم کیتین تولید کند. مطالعه قبلی توسط تیفانی ویر نیز نشان داد که مصرف 25 گرم پودر کریکت در روز می تواند باکتری های روده را تقویت کند. با این حال، باید تحقیقات بیشتری در این مورد انجام شود.

محققان بر این باورند که خوردن حشرات می تواند به کاهش چالش های سوء تغذیه در سراسر جهان و کاهش خطر بیماری یا کمبود مواد غذایی در نقاط مختلف جهان کمک کند. نتایج این تحقیق در مجله Nature Food منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید