سخنگوی متا گزارشی مبنی بر اینکه مارک زاکربرگ می خواهد سال آینده از سمت مدیرعاملی غول فناوری کناره گیری کند را تکذیب کرد.

دیروز شایعه شد که مارک زاکربرگ می خواهد سال آینده از سمت مدیرعاملی متا کناره گیری کند. البته بر اساس گزارش مربوطه، این تصمیم نباید تاثیری بر تلاش این شرکت در حوزه متاورس داشته باشد. اما یکی از سخنگویان متا اکنون این شایعه را رد کرده است.

اندی استون، سخنگوی متا در واکنش به گزارش TheLeak در مورد تصمیم مارک زاکربرگ برای ترک این شرکت، توییت کرد. توییت این ادعا طرد شدن او توضیح بیشتری در این زمینه انجام داد و هیچ توضیحی نداد.

دیروز، TheLeak به نقل از منابع داخلی متا، مدعی شد که میلیاردر 38 ساله این شرکت در حال آماده شدن برای کناره گیری از سمت مدیرعاملی است. این گزارش در موردی است که متا با کاهش قابل توجه ارزش سهام دور از ذهن نبود که ثروت شخصی زاکربرگ کاهش یافته باشد.

ممکن است منتقدان مارک زاکربرگ ناامید شده باشند

بسیاری از تحلیلگران و سرمایه گذاران مارک زاکربرگ را مقصر سقوط متا می دانند و از تمرکز بیش از حد او بر متاورس شکایت دارند. ارزش سهام این غول شبکه اجتماعی در سال جاری میلادی بوده است 70 درصد کاهش یافته است.

چند هفته پیش، برد گرستنر از شرکت سرمایه گذاری Altimeter Capital که صدها میلیون دلار سهام متا دارد، در نامه ای سرگشاده به مارک زاکربرگ گفت که سرمایه گذاران در حال از دست دادن اعتماد به شرکت هستند و او باید تمرکز زیادی روی متاورس نداشته باشد. ..

طبق گزارش‌های مالی متا، واحد Reality Labs که هدست‌های Metaverse و واقعیت مجازی این شرکت را اداره می‌کند، از سال 2019 بیش از 30 میلیارد دلار ضرر داشته است. برخی از مدیران ارشد متا انتظار دارند این ضرر بیشتر شود، زیرا به نظر نمی‌رسد زاکربرگ هیچ ضرری نداشته باشد. برای کاهش سرعت سرمایه گذاری در واحد برنامه ریزی کنید.

این شرکت اکنون درگیر اخراج های دسته جمعی است و می خواهد هزاران کارمند را اخراج کند.

دیدگاهتان را بنویسید