متا با 25 درصد کاهش ارزش سهام و ارزش بازار 263 میلیارد دلاری، به رتبه 27 در رتبه بندی با ارزش ترین شرکت های جهان سقوط کرده است.

متا

متا که زمانی ششمین شرکت بزرگ جهان بود، اکنون در حال افول است 25 درصد ارزش سهام و ارزش بازار 263 میلیارد دلاری به رتبه 27 در رتبه بندی با ارزش ترین شرکت های جهان سقوط کرده است و این سقوط به وضوح ربطی به سرمایه گذاری بیش از حد در متاورس ندارد.

پس از انتشار گزارش مالی ضعیف متا، ارزش بازار این شرکت 65 میلیارد دلار کاهش یافت که البته زیان هنگفتی به مدیرعامل آن، مارک زاکربرگ وارد کرد. البته این اولین بار نیست که با کاهش ارزش سهام متا مواجه می شویم، حدود 8 ماه پیش که تعداد کاربران فعال روزانه فیس بوک برای اولین بار کاهش یافت ارزش سهام آن 26.4 درصد کاهش یافت. بزرگترین افت یک روزه در تاریخ سهام، آمریکا نام خود را به ثبت رساند.

سرمایه گذاری اغراق آمیز متا در مورد متاورس، آینده نامشخص متاورس، ناامیدی سرمایه گذاران از عملکرد متا و البته گزارش تامین مالی ضعیف، دلایل این کاهش ارزش موجودی در نظر گرفته شده است. سرمایه گذاری سنگین در Metaverse صدای مشارکت کنندگان اصلی Meta را بلند کرد. شرکتی که نام خود را از فیس بوک به متا تغییر دادن. اما این رویکرد به وضوح اثر معکوس دارد و حتی تحلیلگران انتظار دارند که وضعیت سهام در سال آینده بدتر شود.

تلاش های مستمر مدیرعامل مارک زاکربرگ متا برای متاورس باعث شده این شرکت از لیست 20 شرکت با ارزش دنیا خارج شود و در حالی که در ابتدای سال جاری وضعیت خوبی داشت، اکنون ارزش سابق خود را از دست داده است.

در حال حاضر، متا دارای ارزش بازار حدود 260 میلیارد دلار است و بیست و هفتمین شرکت با ارزش است. جهان قرار دادن. بر اساس رتبه بندی بلومبرگ، اپل با ارزش ترین شرکت جهان، تسلا در رتبه ششم و اکسون در رتبه دهم قرار دارند.

کاهش ارزش سهام متا

دیروز پس از انتشار گزارش سود سه ماهه، سهام میتا بالغ شد 97.36 دلار او به زمین میافتد. در واقع قیمت سهام این شرکت در سال جاری 71 درصد کاهش یافته است.

کاهش قیمت سهام در روز پنجشنبه در حالی رخ می دهد که سهام این شرکت 26.4 درصد در هشت ماه پیش سقوط کرد و بزرگترین زیان یک روزه در تاریخ شرکت های ایالات متحده را رقم زد. پس از اینکه فیس بوک برای اولین بار از کاهش تعداد کاربران فعال روزانه خبر داد، حدود 240 میلیارد دلار از ارزش بازار را از بین برد. کاهش ارزش سهام میتا در بهمن ماه، این شرکت از لیست 10 شرکت برتر دنیا برو بیرون.

تحلیلگران و سرمایه گذاران بازار می گویند که با توجه به پیگیری مارک زاکربرگ برای متاورس، انتظار می رود ارزش سهام شرکت در سال 2023 کاهش بیشتری پیدا کند و سرمایه گذاری در این شرکت باید با احتیاط انجام شود.

بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، مارک زاکربرگ از این وضعیت در امان نخواهد بود و در سال جاری حدود 70 درصد از ثروت خود را از دست داده است که شامل کاهش فعلی ارزش سهام متا نیز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید