جاناتان آیو جایزه دستاورد ادیسون را برای کارش در اپل و همچنین شرکتش LoveFrom دریافت کرده است.

سیب

جونی آیو، طراح ارشد سابق اپل که اکنون صاحب شرکت خود به نام LoveFrom است، در مراسمی در فلوریدا معتبرترین جایزه افتخاری را دریافت کرد. جوایز ادیسون من دریافت کردم

جاناتان آیو جایزه دستاورد ادیسون را برای کارش در اپل و همچنین شرکتش LoveFrom دریافت کرده است. من در سال 2019 شرکت را به دلیل ناامیدی از تغییرات جدید اپل ترک کردم. البته او تا سال 2022 به عنوان مشاور با کوپرتینویی ها همکاری کرد. وندال ویکس، مدیرعامل کورنینگ که بیشتر به خاطر ساخت شیشه آیفون شهرت دارد، این جایزه را اهدا کرد.

جونی آیو

نامه ای به طراح سابق اپل

وی ضمن دریافت جایزه از آیو وندل و کمیته راهبری جوایز ادیسون تشکر کرد و گفت:

“در میان یک ماجراجویی غیرقابل پیش بینی، وندل بارها به من یادآوری کرده است که چرا کاری را که انجام می دهم انجام می دهم. انگیزه ما سوخت ما است. عزم ما، تصمیمات ما و تمرکز ما توسط انگیزه ما تقویت می شود.”

آیو در طول سخنرانی خود به استیو جابز، بنیانگذار فقید اپل نیز اشاره کرد، به ویژه به ایمیلی که جابز برای او فرستاده بود و اکنون در آرشیو استیو جابز قرار دارد. جابز در بخشی از آن ایمیل نوشت:

من هم نوعان، زنده و مرده‌ام را دوست دارم و آن‌ها را تحسین می‌کنم و برای زندگی و رفاه خود کاملاً به آنها وابسته هستم.»

او رسماً در سال 2019 اپل را ترک کرد تا شرکت طراحی خود به نام LoveFrom را راه اندازی کند. در آن زمان، من گفتم که اپل یکی از مشتریان اصلی او خواهد بود و او به کار طراحی برای آن ادامه خواهد داد. از آن زمان، من روی iMac M1 24 اینچی و سایر محصولات کار کردم. همچنین، زمانی که او اپل را ترک کرد، غول فناوری قراردادی چند ساله به ارزش بیش از 100 میلیون دلار با آیو امضا کرد که باعث می شد اپل به مشتری اصلی LoveFrom تبدیل شود. اما علیرغم این قرارداد، آیو از کار بر روی پروژه هایی که اپل فکر می کرد رقابتی بودند، منع شد.

دیدگاهتان را بنویسید