متا همچنین درآمد 32.2 میلیارد دلاری را برای سه ماهه چهارم سال 2022 گزارش کرده است.

فیس بوک

نزدیک به 20 سال بعد، فیس بوک هنوز در حال رشد است. متا گزارش داد که این شبکه اجتماعی در حال حاضر روزانه است 2 میلیارد کاربر فعال در این گزارش، فیسبوک که در سه ماهه گذشته 16 میلیون کاربر جدید ثبت کرده است، به 2 میلیارد کاربر روزانه رسیده است.

رشد فیسبوک

در حالی که فیس بوک اولین پلتفرم متا نیست که به ۲ میلیارد کاربر روزانه رسیده است و واتس اپ اخیراً از ۲ میلیارد کاربر روزانه فراتر رفته است، اخبار نشان می دهد که بزرگترین منبع درآمد تبلیغاتی این شرکت همچنان در حال رشد است، حتی با گزارش متا از زیان های فراوان در گذشته. ماه ها.

شبکه اجتماعی

در جریان کنفرانس سه ماهه چهارم سال 2022 شرکت، مارک زاکربرگ، مدیر عامل شرکت، به تجدید ساختار شرکت اشاره کرد که منجر به کاهش بیش از 11000 شغل شد و در بیانیه ای گفت: “موضوع مدیریتی ما برای سال 2023 سال کارایی است.”

درآمد متا در سه ماهه چهارم سال 2022

اما در حالی که درآمد متا در سال گذشته کاهش یافته است، درآمد نیز کاهش یافته است 32.2 میلیارد دلار این شرکت در سه ماهه چهارم سال 2022، حتی با افت 4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، همچنان کمی بهتر از حد انتظار عمل کرد.

زاکربرگ در طول جلسه خود با تحلیلگران همچنین تصریح کرد که متا به کاهش کارمندان خود ادامه خواهد داد زیرا کارایی را در اولویت قرار می دهد. وی در این خصوص گفت:

ما در مورد تعطیل کردن پروژه هایی که کار نمی کنند یا ممکن است دیگر مورد علاقه نباشند، فعال تر عمل خواهیم کرد.»

متا

مدیرعامل فیسبوک و متا همچنین گفت که هوش مصنوعی مولد امسال برای آنها در اولویت خواهد بود:

“هوش مصنوعی مولد یک حوزه جدید بسیار هیجان انگیز با کاربردهای بسیار متفاوت است. و یکی از اهداف من در متا این است که بر اساس تحقیقات خود به یک رهبر در زمینه هوش مصنوعی مولد تبدیل شویم.”

پروفیلرها در زمینه متاورس نیز زیان زیادی به این شرکت وارد کرده اند. این غول فناوری گزارش داد که Reality Labs، واحدی که بر پروژه‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی برای Metaverse نظارت می‌کند، در سه ماهه چهارم سال 2022، 4.3 میلیارد دلار از دست داده است که در مقایسه با حدود 14 میلیارد دلار برای کل سال، افزایش یافته است. این شرکت همچنین انتظار دارد این واحد در آینده زیان بیشتری را ثبت کند.

دیدگاهتان را بنویسید