سونی اعلام کرد که در سه ماهه منتهی به 31 دسامبر 2022، سونی 7.1 میلیون کنسول PS5 فروخته است.

پلی استیشن 5

سونی که اخیراً اعلام کرده بود کمبود پلی استیشن 5 رسماً به پایان رسیده است، قوی ترین سه ماهه خود را برای کنسول منتشر کرد. سونی در سه ماهه منتهی به 31 دسامبر 2022 7.1 میلیون کنسول PS5 تقریباً دو برابر فروش 3.9 میلیونی در سه ماهه مشابه سال گذشته بود.

طبق گزارش درآمد سه ماهه چهارم سال 2022 سونی که توسط The Verge استناد شده است، این شرکت اکنون 32.1 میلیون این دستگاه نسبت به آخرین نسل کنسول های بازی فروش بیشتری داشته است و با فروش 30 میلیونی گزارش شده در ابتدای ژانویه برابری می کند.

نیکی خاطرنشان می کند که سونی پیش بینی سود پایان سال خود را به دلیل افزایش فروش کنسول پلی استیشن 5 از 9 میلیارد دلار به 9.2 میلیارد دلار افزایش داد.

اگرچه پیش‌بینی‌های جدید همچنان نسبت به سال گذشته کاهش 2 درصدی را نشان می‌دهند، اما یک تحلیلگر به نقل از بلومبرگ از عملکرد سونی با توجه به مشکلات موجود در بخش فناوری استقبال کرد. کازونوری ایتو، تحلیلگر شرکت خدمات سرمایه گذاری مورنینگ استار، توضیح می دهد:

با توجه به شرایط فعلی که تقاضا در سراسر جهان رو به وخامت است، بسیار خوب است که درآمد سونی مطابق با انتظارات است.

علاوه بر این، تعداد مشترکین پلی استیشن پلاس در سه ماهه اخیر اندکی افزایش یافته و به 46.4 میلیون نفر رسیده است، اما این تعداد همچنان کمی کمتر از 48 میلیون مشترک در سه ماهه مشابه در سال گذشته است. با این حال، درآمد حاصل از خدمات شبکه سونی حدود 17 درصد افزایش یافته است که نشان می دهد سطوح اشتراک جدید سرویس پلی استیشن پلاس به طور متوسط ​​درآمد هر کاربر را افزایش داده است.

در نهایت، سایت بازی VGC در گزارش خود عنوان می کند که اگر سونی می خواهد به هدف خود یعنی فروش 18 میلیون کنسول تا پایان می 2022 برسد، باید به فروش دستگاه های پلی استیشن 5 با همان قیمت ادامه دهد. با این حال، سونی باید 5.2 میلیون کنسول دیگر را در سه ماهه منتهی به 31 مارس بفروشد.

دیدگاهتان را بنویسید