این رئیس سابق در مورد برخی از رفتارها و ویژگی های ایلان ماسک در محل کار در تسلا، از جمله خوابیدن پشت میز صحبت کرد.

الون ماسک

یکی از مدیران سابق تسلا در مصاحبه جدید خود از برخی رفتارهای ایلان ماسک، مدیرعامل میلیاردر این شرکت خودروسازی می گوید. به گفته وی، ماسک نظر کارمندان را در مورد برنامه های کاری و کاری نمی پرسد و نمی توان با او صحبت کرد زیرا نتیجه اخراج از شرکت است. با این حال، به گفته این کارمند سابق، ماسک انسان خوب و منظم است.

کارل مدلاک، مدیر منطقه‌ای سابق تسلا که اکنون تعمیرگاه خودروی الکتریکی خود را در سیاتل، ویرجینیا اداره می‌کند، درباره زمان خود در تسلا و تعاملاتش با ماسک به عنوان مهمان جدید در پادکست The Iced Coffee Hour صحبت کرد.

الون ماسک

او در سخنرانی خود توضیح داد که ایلان ماسک عاداتی مانند خوابیدن در محل کار به جای بازگشت به خانه دارد. با این حال، آنچه قابل توجه به نظر می رسد، عدم انتقاد از مدیر عامل تسلا است. مدلاک توضیح می دهد:

“شما نمی توانید با او بحث کنید. وقتی ایلان در پایان جلسه می ایستد و می گوید “این مسیری است که می خواهیم برویم”، شما نیز باید از روی صندلی خود بلند شوید و بهتر است همان جهت را انتخاب کنید. چون او به حرف دیگران گوش نمی دهد و فقط شما را ترک می کند.

او توضیح می‌دهد که ماسک در برخی موارد می‌تواند “رعاب‌آور” باشد و “اگر شما توسط ایلان کنترل و نظارت می‌شوید، احتمالاً شرکت را ترک می‌کنید، زیرا او فقط افراد مناسب را استخدام می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد کارهایشان را انجام دهند.” برای انجام این کار او باهوش است و می داند چگونه افراد باهوش را استخدام کند.

ویژگی های ایلان ماسک محترم

الون ماسک

البته مدلاک در بخشی از اظهارات خود به نکات مثبت و محترمانه ایلان ماسک نیز اشاره کرد. او این ماسک را «بسیار ظریف» توصیف کرد و گفت:

“در واقع، او فرد خوبی است. او بسیار باهوش است و به این شکل ترسناک به نظر می رسد، اما اگر به بچه هایش نگاه کنید، او عاشق بچه هایش است، او عاشق خانواده اش است، او پدر خوبی است و به راحتی می توان با او صحبت کرد.”

به گفته مدلاک، ماسک در محل کار «اصلاً اجتماعی» نیست و به ندرت با کارمندان خود ارتباط برقرار می کند مگر اینکه چیزی مهم باشد.

کارمند سابق تسلا برای اولین بار در سال 2009 در دوران رکود بزرگ به تسلا پیوست. در آن زمان، چندین مزیت به او پیشنهاد شد، از جمله حقوق شش رقمی و گزینه سهام 40000 دلار. او همچنین توضیح می‌دهد که وقتی ماسک استخدام شد، با او صحبت کرد و از مدلاک، به‌عنوان مدیر منطقه‌ای، درباره سابقه‌اش در خدمات مشتری و دیگر تجربیات دنیای واقعی‌اش پرسید.

اگر دوست دارید، می توانید این مقاله را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید