تحقیقات انجام شده بر روی 8000 شرکت کننده از 33 کشور جهان نشان داد که اکثر مردم مطالبات مالی نامحدودی ندارند و حتی در برخی کشورها افراد به مقدار محدودی پول و دارایی های مالی راضی هستند.

جستجو در انجام شد 8000 شرکت کننده از 33 کشور جهان این نشان می دهد که اکثر مردم تقاضاهای مالی نامحدودی ندارند و حتی در برخی کشورها مردم از مقدار محدودی پول و دارایی های مالی احساس رضایت مالی می کنند.

یکی از سوالاتی که اقتصاددانان این نشان می دهد که همه نیاز به احساس رضایت مالی در زندگی دارند پول نیاز داشتن؟ اگرچه گفته می شود خوشبختی را نمی توان با پول خرید، اما برای اینکه در زندگی احساس رضایت مالی را تجربه کنیم، به پول و دارایی های مالی نیاز داریم. اما هر فردی با هر سطحی از دارایی های مالی این را دارد احساس آیا بر رضایت مالی تأثیر می گذارد؟

تحقیقات اخیر نشان می دهد که تعداد کمی از مردم خواسته های نامحدود دارند و بیشتر افراد به مقدار محدودی پول و دارایی مالی راضی هستند.

پشته ای از سکه ها که روی یک سطح بازتابنده چیده شده اند

با چه مقدار پول احساس رضایت مالی می کنید؟

با بررسی حدود 8000 نفر از 33 کشور مختلف، محققان می گویند که تنها تعداد انگشت شماری از مردم تمایلات مالی نامحدودی دارند و به طور باورنکردنی، اکثر شرکت کنندگان در این تحقیق مقدار مشخصی دارند. پول راضی هستند و رضایت مالی دارند.

در این تحقیق از شرکت کنندگان در مورد شرایط آنها سوال شد زندگی یک وضعیت مالی کاملا ایده آل را تصور کنید و سپس میزان دارایی های مالی را که آنها خود را از نظر مالی راضی می دانند مشخص کنید. به آنها گفته شد که اهمیتی نداشته باشند که پول در دسترس است یا نه و فقط آنچه را که واقعا می خواهند بگویند.

برای ارزیابی نیازها اقتصادی، از شرکت کنندگان خواسته شد تا مشخص کنند که برای یک زندگی ایده آل به چه مقدار پول نیاز دارند. برای واقعی‌تر شدن وضعیت، به شرکت‌کنندگان گفته شد که در قرعه‌کشی شرکت کرده‌اند و شانس برنده شدن در لاتاری را دارند.

قرعه کشی جوایز از 10000 دلار آمریکا شروع می شد و تعداد آن برای شرکت کنندگان از کشورهای مختلف به واحد پول همان کشور تبدیل شد. برای مثال در انگلستان این رقم برابر با 8000 پوند در نظر گرفته شد و با آپشن ها 10 برابر افزایش یافت. در زمان مطالعه، جایزه بالا بود 100 میلیارد دلار آمریکا را به یکی از ثروتمندترین افراد تبدیل کرد.

نتایج جستجو بسیار جالب بود. اکثر شرکت کنندگان خواسته های محدودی در مورد تمرین داشتند. شاید در ابتدا انتظار می رفت که اکثر آنها حداکثر جایزه 100 میلیارد دلاری را انتخاب کنند. اما در تمام 33 کشور، تنها تعداد بسیار محدودی چنین انتخابی کرده اند. در واقع حدود 8 تا 39 اینچصد مردم هر کشوری چنین جایزه ای را انتخاب کرده اند. در اکثر کشورها، از جمله بریتانیا، اکثریت 10 میلیون دلار یا کمتر و در برخی کشورها مانند هند و روسیه، اکثریت حتی یک میلیون دلار یا کمتر را انتخاب کرده اند.

پاسخ ها بر اساس جنسیت، تحصیلات یا وضعیت اجتماعی-اقتصادی تفاوت معنی داری نداشتند. با این حال، بزرگسالان جوان تمایلات مهارنشدنی بیشتری نسبت به افراد مسن داشتند، اگرچه میزان آن در کشورهای مختلف متفاوت بود. در کشورهای کمتر توسعه یافته اقتصادی، اثر گروه سنی ضعیف تر بود.

یکی از نکات جالب این تحقیق همین بود شركت كنندگان از او پرسیده شد که اگر جایزه را ببرند چه کار خواهند کرد و آیا از آن برای کمک به دیگران استفاده خواهند کرد یا خیر؟ پاسخ ها متفاوت بود، اما افرادی که آن را می خواستند نامحدود بیشتر از همه می خواستند از این پول برای کمک به دیگران استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید