مایکل ابوت از سال 2018 در اپل بوده و بخش iCloud این شرکت را اداره می کند.

سیب

مایکل ابوت، معاون ابر اپل، می خواهد در ماه آوریل شرکت را ترک کند. ابوت بر تمام محصولات مرتبط با ابر اپل، از جمله iCloud، و توسعه برنامه‌های مهم مانند iMessage و FaceTime نظارت دارد.

جانشین ابوت در اپل

مطابق با توییت مارک گورمن، خبرنگار بلومبرگ و جف رابین، معاون کهنه کار اپل که به عنوان خالق iTunes شناخته می شود، جانشین ابوت به عنوان رئیس جدید آی کلود خواهند شد.

مسئولیت های ابوت به عنوان رئیس iCloud شامل iCloud.com، iCloud Mail، رمزگذاری داده های iCloud و زیرساخت برنامه هایی مانند iMessage و FaceTime است. او علاوه بر iCloud، مسئولیت مهندسی حریم خصوصی و امنیت خدمات اپل را نیز بر عهده داشت. ابوت در سال 2018 به اپل پیوست و پیش از آن مدیر اجرایی شرکت‌های فناوری مانند توییتر، مایکروسافت و پالم بود.

در همین حال، ایوانز هانکه، جانشین جانی آیو، اخیرا اپل را ترک کرد و سپس در ماه فوریه اعلام شد که غول کوپرتینویی تصمیم گرفته است نقش خود را به عنوان رئیس طراحی صنعتی کنار بگذارد. درست قبل از آن، اپل معاون تدارکات خود را به دلیل اظهار نظر در ویدیوی TikTok خود برکنار کرد.

تصمیم ابوت برای ترک اپل در حالی است که چندین شرکت فناوری از جمله توییتر، مایکروسافت و آمازون در حال کاهش هستند. با این حال، اپل جانشین او را معرفی کرده است و هیچ برنامه‌ای برای حذف سمت مدیریت iCloud خود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید