وردپرس رو انتخاب کنیم یا اینستاگرام؟ آشنایی بیشتر با وردپرس

وردپرس رو انتخاب کنیم یا اینستاگرام؟ آشنایی با بیشتر با وردپرس! در دنیای امروز که زندگی می‌کنیم کسب‌وکارها بسیار به سمت کسب‌وکارهای اینترنتی رواج پیدا کرده است و برای اینکه بتوانیم برند خود را قوی‌تر کنید، نیاز دارید تا کسب‌وکار اینترنتی خود را راه‌اندازی کنید. اما پیشرفتی که دنیای امروزی کرده است بسیاری از ابزارها برای ما وجود دارند تا با استفاده از آنها بتوانیم کسب‌وکار اینترنتی خود را راه‌اندازی کنیم که دوتا از ابزارهای بسیار پرطرف‌دار وردپرس و اینستاگرام است. اما سؤالی که برای بسیاری از افراد که تازه شروع به فعالیت در کسب‌وکارهای اینترنتی کرده‌اند  این است که وردپرس را انتخاب کنیم یا اینستاگرام؟ البته به جز این دو شبکه‌های اینترنتی شبکه‌های دیگری مانند فیس‌بوک، لینکدین، جوملا، پرستاشاپ و… هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توان کسب‌وکار اینترنتی خود را راه‌اندازی کرد. اما وردپرس و اینستاگرام دو ابزاری هستند که به‌راحتی می‌توان کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کرد و آن را توسعه داد و حتی کار با این ابزارها راحت‌تر از ابزارهای دیگر است. در این مقاله از سایت همیار سوشال قرار است کامل به این موضوع بپردازیم و جواب سؤال وردپرس را انتخاب کنیم یا اینستاگرام را به شما عزیزان بده. پس این مقاله را به‌هیچ‌عنوان از دست ندهید و تا آخر این مقاله همراه سایت ما باشید.

چرا باید کسب‌وکار اینترنتی داشته باشیم؟

وردپرس رو انتخاب کنیم یا اینستاگرام؟ آشنایی با بیشتر با وردپرس

قبل از اینکه به موضوع وردپرس را انتخاب کنیم یا اینستاگرام بپردازیم باید به این سؤال جواب بدیم که چرا باید کسب‌وکار اینترنتی داشته باشیم؟ بسیاری از افراد در جامعه هستند که کسب‌وکار سنتی خود را پیش گرفتم و با استفاده از آن جلو می‌روند. در آن طرف بسیاری از افراد هم هستند که حتی کسب‌وکار سنتی ندارند اما کسب‌وکار اینترنتی خود را راه‌اندازی کرده‌اند. در ادامه می‌خواهیم بگوییم که فواید کسب‌وکار اینترنتی نسبت به کسب‌وکارهای سنتی چیست و چرا باید کسب‌وکار اینترنتی خود را راه‌اندازی کنیم.

فواید کسب‌وکار اینترنتی

چرا باید کسب‌وکار اینترنتی داشته باشیم؟

یکی از فواید بسیار مهمی که کسب‌وکارهای اینترنتی نسبت به کسب‌وکارهای سنتی دارند این است که خیلی سریع‌تر می‌توانم به درآمد برسم و در این زمینه به دیگران کمک کنند.  دومین فایده‌ای که این موضوع دارد این است که به شما کمک می‌کند تا برند خود را هرچه سریع‌تر قوی و قدرتمند کنید. برای مثال شما اگر کسب‌وکار سنتی خود را داشته باشید برای اینکه شناخته و برند شوید نیاز است که چندین سال در آن مکان کار کنید و بعد از چند سال ممکن است مردم شما را بشناسند اما در کسب‌وکارهای اینترنتی رشد کسب‌وکار بسیار سریع است و اگر برای مثال شما قرار باشد در کسب‌وکارهای سنتی خود حدود ۱۰ سال برای برند شدن تلاش کنید در کسب‌وکارهای اینترنتی تنها چند سال به‌صورت مداوم تلاش کنی سریعاً کسب‌وکار شما به یک برند تبدیل خواهد شد. یکی دیگر از فواید مهم کسب‌وکارهای اینترنتی حضور مردم در فضای مجازی است که باعث می‌شود تا شما دیده شوید. این موضوع می‌تواند در فروش شما هم بسیار تأثیرگذار باشد و با استفاده از این موضوع شما خیلی راحت می‌توانید کاربران و مشتریان خود را برای کسب‌وکارتان پیدا کنید. برای همین موضوع است که کسب‌وکارهای اینترنتی از اهمیت زیادی برخوردار است.

در چه حوزه‌ای می‌توانیم فعالیت کنیم؟

یکی از سؤالات بسیار رایج این است که برای راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی خود در چه حوزه‌ای می‌توانیم فعالیت کنیم؟ این سؤال از چند جهت بستگی دارد. اولین مورد این است که آیا شما کسب‌وکار سنتی از قبل داشتید یا خیر؟ اگر که از قبل کسب‌وکار سنتی خود را راه‌اندازی کرده باشید می‌توانید خیلی راحت کسب‌وکار اینترنتی خود را در حوزه کسب‌وکار سنتی راه‌اندازی کنید. اما ازیک‌طرف قضیه ممکن است که شما از قبل کسب‌وکار سنتی نداشته باشید و بخواهید به طور مستقیم وارد کسب‌وکار اینترنتی خود شوید. برای راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی هیچ محدودیتی وجود ندارد و شما در هر حوزه‌ای که فکرش را هم کنید می‌توانید کسب‌وکار خود را به‌صورت اینترنتی راه‌اندازی کنید. اول باید مشخص کنید که می‌خواهید به چه صورت کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید؟ یعنی این که شما می‌خواهید در حوزه آموزش فعالیت کنید یا می‌خواهید یک فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کنید. بعد از آن باید ببینید که در حوزه‌ای که می‌خواهید فعالیت کنید به چه چیزی بیشتر علاقه داری یا توان این رو دارید که در این بخش کسب‌وکار خود را راه بیندازید. حالا که بااهمیت کسب‌وکارهای اینترنتی نسبت به کسب‌وکارهای سنتی آشنا شدید باید به این موضوع پی ببریم که برای راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی وردپرس را انتخاب کنیم یا اینستاگرام؟ در ادامه به این موضوع کاملاً می‌پردازیم و جواب این سؤال را مورد پردازش قرار می‌دهیم.

وردپرس را انتخاب کنیم یا اینستاگرام؟

فواید کسب‌وکار اینترنتی

سؤال مهمی که قرار است در ادامه به این موضوع بپردازیم این است که وردپرس را انتخاب کنیم یا اینستاگرام؟ هرکدام از این دو ابزارها برای راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی مفید هستند و شما با استفاده از آنها می‌توانید خیلی راحت کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید و به درآمد و فروش زیاد برسید. همچنین در کنار این موارد می‌توانید به یک برند خوب هم تبدیل شوید. در ادامه هرکدام را به‌صورت خلاصه توضیح خواهیم داد و شما را بیشتر با این ابزارها آشنا خواهیم کرد  و بعد توضیح می‌دهیم که کدام یک از این ابزارها برای راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی مفید است و مزایا و معایب هرکدام را خواهیم گفت.

وردپرس چیست؟

وردپرس چیست؟

ممکن است شما که این مقاله را مطالعه می‌کنید ندانید که وردپرس چیست و چه کاری برای ما انجام می‌دهد؟ در واقع یک نوع سیستم مدیریت محتوا است که شما با استفاده از آن می‌توانید سایت خود را بدون دانش برنامه‌نویسی راه‌اندازی کنید و تمامی ابزارها را در آن به کار ببرید. بسیاری از افراد هستند که علاقه‌ای به نوشتن برنامه یادگیری کدهای برنامه‌نویسی ندارند از همین رو وردپرس برای شما بدون داشتن دانش برنامه‌نویسی سایتی را طراحی می‌کند. البته توصیه می‌کنم اگر که می‌خواهید  به طور دقیق بدانید که وردپرس چیست و چرا بیشتر سایت‌ها از وردپرس استفاده می‌کنند حتماً مقاله سایت کافه وردپرس را مطالعه کنید تا بیشتر با این موضوع آشنا شوید. در ادامه به فواید داشتن یک سایت برای کسب‌وکار اینترنتی می‌پردازیم.

فواید داشتن وب‌سایت

فواید داشتن وب‌سایت

یکی از فوایدی که داشتن وب‌سایت برای کسب‌وکارهای اینترنتی دارد و از اهمیت بسیار بالایی هم برخوردار است متن‌باز بودن وردپرس و دیگر سیستم‌های مدیریت محتوا است. یعنی شما بدون داشتن هیچ‌دانش برنامه‌نویسی می‌توانید سایت خود را در کمترین زمان بالا بیاورید و آن را به هر طریقی که می‌خواهید طراحی کنید. این مورد یکی از مزایای داشتن وب‌سایت نسبت به اینستاگرام است چرا که در اینستاگرام شما نمی‌توانید تغییرات زیادی را اعمال کنید. یکی دیگر از مزایای وردپرس نسبت به اینستاگرام داشتن هر نوع سایتی برای کسب‌وکارتان است. برای مثال شما می‌توانید در یک وب‌سایت مقاله ویدئو پادکست فایل و یک سری از موارد را قرار دهید اما در اینستاگرام شما از محدودیت‌های زیادی برخوردار هستید و باید با استفاده از امکاناتی که به شما داده می‌شود کسب‌وکار خود را رونق دهید. در ادامه می‌خواهیم کمی درباره اینستاگرام با یکدیگر صحبت کنیم.

اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام چیست؟

درحالی‌که باز سیستم مدیریت محتوای وردپرس آشنا شدی لازم است که با اینستاگرام هم کمی آشنا شوید. اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است که بیش از چند میلیون کاربر را جذب کرده و شما با استفاده از این  سیستم می‌توانید کسب‌وکار اینترنتی خود را راه‌اندازی کنید. البته شبکه‌های اجتماعی زیادی وجود دارند که شما می‌توانید در آنجا هم کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید.  اما در کشور عزیزمان ایران اینستاگرام نسبت به شبکه‌های اجتماعی دیگر بسیار محبوب‌تر است و برای همین موضوع است که ما می‌گوییم برای این که می‌خواهید کسب‌وکار اینترنتی خود را راه‌اندازی کنید در شبکه‌های اجتماعی حتماً از اینستاگرام استفاده کنید. در ادامه به فواید اینستاگرام خواهیم پرداخت.

فواید داشتن اینستاگرام

فواید داشتن اینستاگرام

داشتن اینستاگرام فواید بسیار زیادی را برای ما به همراه دارد. یکی از این فواید این است که شما می‌توانید با کمترین هزینه کسب‌وکار اینترنتی خود را راه‌اندازی کنید. یعنی اینکه شما نیاز به پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود در اینستاگرام ندارید. اما خب  برای اینکه کسب‌وکار اینترنتی خود را  با وردپرس راه‌اندازی کنید نیاز است تا هزینه‌ای را پرداخت کنید. مورد بعدی که یکی دیگر از فواید اینستاگرام به‌حساب می‌آید این موضوع است که دسترسی خیلی سریع را به شما می‌دهد. یعنی شما کافی است که اپلیکیشن اینستاگرام را درگوشی‌های خود نصب کنید تا بتوانید کسب‌وکار اینترنتی خود را از طریق گوشی مدیریت کنید در وب‌سایت‌ها این‌گونه نیست و دردسر بیشتری برای مدیریت آن وجود دارد. حالا به این موضوع پی بردیم که وردپرس را انتخاب کنیم یا اینستاگرام. در ادامه به یک جمع‌بندی کلی برای این مقاله خواهیم پرداخت.

جمع‌بندی

همه ما می‌دانیم که در دنیای امروزی کسب‌وکارهای اینترنتی رواج بسیاری کرده است و خیلی از کسب‌وکارهای سنتی به کسب‌وکارهای اینترنتی روی آورده‌اند. اما چه چیزی باعث می‌شود که بسیاری از افراد به کسب‌وکارهای اینترنتی روی بیاورد و خیلی از افراد به سمت این نوع کسب‌وکارها نروند؟ سؤال بعدی این است که کسانی که می‌خواهند به کسب‌وکار اینترنتی روی بیاورند وردپرس را انتخاب کنند یا اینستاگرام؟ ما در این مقاله کامل به این موضوع پرداختیم و گفت اینکه وردپرس را انتخاب کنیم یا اینستاگرام؟ تمام فواید مزایا و معایب هر دو کسب‌وکار را به شما عزیزان گفتیم و در آخر هم گفتیم که کدام یک بهتر است که انتخاب کنیم. امیدوارم که از این مقاله بهره کافی را برده باشید و اگرچه این مطالب برای شما مفید بود آن را با دیگران هم به اشتراک بگذارید تا آنها هم بتوانند از این مقاله مفید استفاده و بهره کامل را ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید