شما به فیسبوک، اینستاگرام و توییتر تسلط دارید. شما در نهایت آماده مقابله با TikTok هستید. اما خیلی راحت نباشید – یک برنامه رسانه اجتماعی جدید و داغ وارد ویلا شده است. ژنرال Z در مورد آن غوغا می کند، اما چه است واقعی؟

برخلاف جایگزین های خود، BeReal یک تجربه اجتماعی بدون فیلتر و برنامه ریزی نشده ارائه می دهد. از برخی جهات، این برنامه آزادی روزهای اولیه اینستاگرام (منهای فیلتر والنسیا) و حال و هوای صادقانه TikTok را با هم ترکیب می کند.

ما همه چیزهایی را که باید در مورد BeReal بدانید، از جمله اینکه چیست، چگونه کار می‌کند و چرا متفاوت است، با شما آشنا خواهیم کرد.

جایزه: راهنمای گام به گام استراتژی رسانه های اجتماعی را بخوانید با نکات حرفه ای در مورد چگونگی افزایش حضور خود در رسانه های اجتماعی.

BeReal چیست؟

BeReal یک برنامه اشتراک‌گذاری عکس است که کاربران را ترغیب می‌کند هر روز یک عکس بدون فیلتر ارسال کنند.

BeReal در اواخر سال 2019 راه اندازی شد، اما محبوبیت آن در اواسط سال 2022 شروع به انفجار کرد. در حال حاضر این است برترین برنامه شبکه اجتماعی در اپ استور و تقریباً نصب شده است 29.5 میلیون بار.

BeReal چگونه کار می کند؟

برنامه BeReal یک اعلان فشار ارسال می کند — ⚠️ زمان BeReal است. ⚠️ — برای همه کاربران در یک زمان تصادفی هر روز. کاربران در همان منطقه زمانی هشدار را به طور همزمان دریافت می کنند. آنها سپس دارند دو دقیقه تا عکس بگیرند و با فالوورهای خود به اشتراک بگذارند.

و اینطور نیست واقعا فقط یک عکس BeReal از دوربین‌های جلو و پشت شما برای گرفتن عکس سلفی و هر کاری که انجام می‌دهید، همزمان استفاده می‌کند. بنابراین اگر به فیلتر زیبایی عادت کرده اید، آماده باشید: این برنامه هیچ ویژگی ویرایش عکس ندارد.

شمارش معکوس دو دقیقه‌ای به معنای عدم برنامه‌ریزی، بدون مقدمات، و بدون دسته‌بندی محتوا است. وقتی اعلان دریافت می‌شود، فقط هر کاری را که انجام می‌دهید به اشتراک می‌گذارید – که ممکن است یک روز 11 صبح و روز بعد ساعت 4 بعد از ظهر باشد.

شما می توانید عکس های خود را در عرض دو دقیقه دوباره بگیرید، اما دنبال کنندگان شما می دانند که آیا (و چند بار) این کار را می کنید. اگر ضرب الاجل را از دست دادید، همچنان می‌توانید پست ارسال کنید، اما BeReal شما با «تأخیر ارسال شده» برچسب‌گذاری می‌شود.

هنگامی که BeReal خود را پست کردید، می توانید عکس های دوستان خود را مرور کنید و ببینید که آنها در چه کاری هستند. برخلاف هر پلتفرم اجتماعی دیگری، گزینه‌ای برای لایک کردن عکس‌های دیگر وجود ندارد – اگر می‌خواهید با یک پست درگیر شوید، باید یک عکس سلفی عکس‌العملی بگیرید یا یک نظر بنویسید.

و اگر شما در کمین هستید، شما از شانس. همچنان می‌توانید از این برنامه استفاده کنید، اما نمی‌توانید هیچ یک از عکس‌های دوستان خود را بدون ارسال عکس خود ببینید.

BeReal به شما اجازه نمی دهد عکس ها را بدون ارسال پست مشاهده کنید

چگونه در BeReal شروع کنیم

آیا آماده هستید که دست به کار شوید؟ آموزش ساده ما را برای شروع کار با برنامه دنبال کنید.

1. یک حساب کاربری ایجاد کنید
BeReal برای کاربران اندروید و iOS در دسترس است، بنابراین ابتدا برنامه را دانلود کنید. برای ایجاد یک حساب کاربری، باید شماره تلفن، نام کامل، تاریخ تولد و نام کاربری خود را وارد کنید.

2. با دوستان خود ارتباط برقرار کنید
پس از ایجاد یک حساب کاربری و ورود به سیستم، می توانید مخاطبین خود را برای یافتن دوستان در برنامه همگام سازی کنید.

همگام سازی تماس BeReal

3. اولین BeReal خود را بردارید
BeReal بلافاصله پس از ایجاد حساب کاربری از شما می خواهد که یک عکس بگیرید. روی اعلان کلیک کنید و اولین عکس خود را در عرض دو دقیقه بگیرید.

گرفتن BeReal با شمارش معکوس

4. یک توضیح اضافه کنید و عکس خود را به اشتراک بگذارید
پس از افزودن شرح، می‌توانید انتخاب کنید که آیا می‌خواهید عکس خود را فقط با همه به اشتراک بگذارید یا دوستان. کلیک ارسال برای ارسال!

اضافه کردن یک عنوان به BeReal

5. شروع به کاوش کنید
هنگامی که اولین BeReal خود را به اشتراک گذاشتید، می توانید عکس های دیگر را در بخش Discovery مرور کنید. می توانید با استفاده از ایموجی در پایین سمت چپ به پست ها با سلفی واکنش نشان دهید.

ایموجی واکنش BeReal [realmoji]

جذابیت BeReal چیست؟

محتوای BeReal ممکن است پیش پا افتاده به نظر برسد، اما این یک جورهایی نکته است. تا کنون، این برای تأثیرگذاران یا تبلیغ‌کنندگان نیست – کاربران برای ارتباط با دوستان خود در برنامه هستند.

در واقع، شرایط و ضوابط BeReal به صراحت استفاده از برنامه را برای اهداف تبلیغاتی یا تجاری ممنوع می کند.

البته، تازگی قطعا بخشی از جذابیت است (هلو را به خاطر دارید؟ RIP). اما رویکرد این برنامه مانند برداشتی تازه از محتوای بیش از حد مدیریت شده است که بر اکثر شبکه های اجتماعی تسلط دارد.

مدیریت چندین شبکه رسانه های اجتماعی می تواند دشوار باشد. Hootsuite به شما امکان می‌دهد پست‌ها را در سراسر شبکه‌ها ویرایش و برنامه‌ریزی کنید، احساسات را نظارت کنید، مخاطبان خود را درگیر کنید، نتایج را اندازه‌گیری کنید، و موارد دیگر – همه از یک داشبورد واحد. امروز آن را رایگان امتحان کنید.

شروع کنید

بهتر انجامش بده با هوت سوئیت، مجموعه ابزار رسانه های اجتماعی همه در یک در بالای همه چیز بمانید، رشد کنید و رقبا را شکست دهید.

دیدگاهتان را بنویسید