بلومبرگ گزارش داد که مقامات دولت آمریکا در حال بررسی گزینه هایی برای لغو احتمالی معامله خرید توییتر هستند.

الون ماسک

اگرچه ایلان ماسک گفته است که می‌خواهد این معامله را برای خرید توییتر تکمیل کند، اما مقامات دولت آمریکا اکنون در حال بحث هستند که آیا به دلیل نگرانی‌ها در مورد امنیت ملی آمریکا، این معامله را متوقف کنند یا خیر.

به گزارش بلومبرگ، مقامات دولت آمریکا از تهدیدهای اخیر ماسک برای توقف خدمات Starlink در اوکراین به دلیل افزایش هزینه ها ناراضی هستند. آنها از رویکرد ثروتمندترین مرد جهان برای متمایل شدن به سمت مواضع روسیه راضی نیستند. لازم به ذکر است که چندی پیش ایلان ماسک در توییتی شروطی را برای پایان جنگ پیشنهاد کرد که بیشتر آن به نفع روسیه بود.

دولت آمریکا نیز نگران برنامه های ماسک برای استفاده از آن است سرمایه گذاران خارجی توییتر نگران شد با این حال، منابع گفتند که بحث های داخلی در دولت بایدن هنوز در مراحل اولیه است. مقامات در حال ارزیابی ابزارهایی هستند که ممکن است به آنها امکان تداخل در خرید توییتر را بدهد.

الون ماسک

آیا کمیته سرمایه گذاری خارجی در پرونده توییتر مداخله خواهد کرد؟

یکی از ابزارهای ممکن قانون حاکم است کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده که می تواند توافق ماسک را از نقطه نظر تهدیدات علیه امنیت ملی بررسی کند. البته این کمیته معمولا خرید شرکت های آمریکایی توسط خریداران خارجی را بررسی می کند. بنابراین هنوز مشخص نیست که آیا کمیته سرمایه گذاری خارجی به دنبال ورود به این پرونده خواهد بود یا خیر.

یکی از عناصری که این کمیته می تواند وارد معامله 44 میلیارد دلاری برای خرید توییتر شود، حضور سرمایه گذاران خارجی در کنسرسیوم ایلان ماسک است. این شامل کنسرسیوم می شود شاهزاده الولید بن طلال از عربستان سعودی، هلدینگ بایننس و صندوق سرمایه گذاری قطر او هست.

واشنگتن پست روز گذشته در گزارشی مدعی شد که ایلان ماسک پس از اتمام قرارداد، او را می خواهد 75 درصد برای نظارت بر منابع انسانی در توییتر. با این حال، توییتر به سرعت این گزارش را تکذیب کرد و اعلام کرد که این شرکت هیچ برنامه ای برای اخراج کارمندان ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید