کمتر از یک ماه پیش، ایلان ماسک به کارکنان تسلا گفت که یا باید به سر کار برگردند یا شغل خود را از دست بدهند. اما اکنون به نظر می رسد که این شرکت باز خواهد گشت …

کارخانه تسلا

کمتر از یک ماه پیش، ایلان ماسک به کارکنان تسلا گفت که یا باید به سر کار برگردند یا شغل خود را از دست بدهند. اما اکنون به نظر می رسد که این شرکت آمادگی بازگشت همه کارکنان به دفاتر شرکت را ندارد، نه فقط در یکی از شعب. جای پارک پیدا شد، نه دفتر کافی نیست اینترنت مناسب برای ارتباط موجود است.

بر اساس اطلاعات، تعداد کارکنان تسلا تا سال 2019 دو برابر بود و اکنون 99210 نفر آنها برای این شرکت کار می کنند. چند هفته پیش ایلان ماسک نسبت به استخدام بیش از حد و وضعیت اقتصادی ابراز نگرانی کرد و گفت که ضمن توقف استخدام کارمندان جدید، تعدادی از کارمندان موجود را کاهش خواهد داد. اکنون، کارمندانی که برای کار به مرکز فرماندهی تسلا رفته‌اند، می‌گویند که می‌توانند آن را پیدا کنند توقفگاه خودرو اینطور نبود و برخی مجبور شدند خودروهای خود را در ایستگاهی نزدیک شرکت پارک کنند.

تسلا برای بازگشت کارمندان آماده نیست

ایلان ماسک از تسلا

طبق گزارشات، شرایط داخل شرکت هم خوب نبود صندلی به اندازه کافی برای نشستن و جدول او آنجا نبود که کار کند. تسلا بخشی از دفتر خود را در طول همه گیری مجدد اختصاص داد. ظاهرا همین کمبود میز و صندلی باعث شده تا برخی از مدیران بار دیگر کارمندان خود را به محل کار خود بفرستند. به نظر می رسد کارکنانی که در محیط شرکتی کار می کنند نیز مشکل دارند اینترنت وای فای ضعیف مواجه شده اند

به نظر می رسد که افزایش نیروهای تسلا باعث اشتباه محاسباتی ایلان ماسک در سیاست گذاری شده است. حدود یک سوم کارکنان این شرکت حقوق بگیر هستند، اما مشخص نیست که چه تعداد در ادارات و چه تعداد در کارخانه کار می کنند.

به خاطر اینکه مشغله های خیلی زیاد مدیرعامل تسلا، که همزمان اسپیس ایکس را اداره می کند و به دنبال تصاحب توییتر است، طبیعتاً درک کاملی از مسائل ذاتی وضعیت شرکت ندارد. اما حالا باید دید که آیا او به این شرایط واکنش نشان می دهد و از موضع خود کناره گیری می کند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید