طبق اسناد فاش شده، ماسک از حدود 50 مهندس تسلا، چندین مدیر اسپیس ایکس و سه کارمند بلندپایه شرکت Boring دعوت کرده است.

الون ماسک

الون ماسک اخیراً در یک معامله 44 میلیارد دلاری توییتر او خرید و خود را به عنوان مدیرعامل آن منصوب کرد. با توجه به سوابق داخلی به دست آمده توسط CNBC و گفتگو با کارکنان شرکت، اکنون گفته می شود که از آن زمان تاکنون، او در بین مدیران ارشد و مهندسان شرکت های دیگر خود از جمله اسپیس ایکسو تسلا و شرکت خسته کننده خواستار کمک این شبکه اجتماعی شد.

طبق گزارش CNBC، ماسک همچنین به شرکای شرکت سرمایه گذاری درگیر در خرید توییتر اجازه داد تا روی آن کار کنند.

ایلان ماسک از کارمندان شرکت های دیگر دعوت می کند تا در توییتر کار کنند

مدیر عامل توییتر

سوابق به دست آمده توسط این نشریه نشان می دهد که بیش از 50 کارمند تسلا اکثر آنها مهندسان نرم افزار سیستم Autopilot بودند و بلافاصله پس از اینکه ماسک مدیرعامل شد به آنها اجازه کار در توییتر داده شد. از این میان می توان به سیلویو پروجادا، مدیر مهندسی نرم افزار و راجاسکار جاگاناتان، مدیر مهندسی زیرساخت و امنیت اطلاعات تسلا اشاره کرد.

یکی از کارمندان تسلا همچنین به CNBC گفت که مهندسان تسلا اگر ساعات بیشتری را در سایر شرکت‌های ایلان ماسک کار کنند، مفتخر خواهند شد.

در همین حال، سهامداران نگران هستند که تعهدات مالی ماسک، برنامه‌های تقسیم‌بندی شده و تصمیم‌های بحث‌برانگیز توییتر بر شرکت خودروسازی او تأثیر بگذارد. از زمان خرید توییتر در 27 اکتبر، سهام تسلا حدود 25 درصد کاهش یافته است.

ماسک علاوه بر کارمندان تسلا، مدیران و کارمندان اسپیس ایکس را نیز برای کمک به توییتر استخدام کرده است.

ماسک

در میان کارمندان اسپیس ایکس که به توییتر می‌پیوندند، برایان بیلد، مدیر منابع انسانی و برت جانسون، مدیر ارشد مالی و رئیس شرکت‌های استراتژیک هستند. همچنین، حداقل سه مدیر ارشد از شرکت تونل‌سازی زیرزمینی، The Boring Company، از اوایل دسامبر مجوز همکاری با ماسک را در توییتر دریافت کرده‌اند.

این گزارش در حالی منتشر شد که ایلان ماسک به دلیل اخراج گسترده کارکنان توییتر با شکایات متعددی مواجه شد. اخیرا دو کارمند سابق این شبکه اجتماعی مدعی شده اند که ثروتمندترین مرد جهان در این دوره اخراج اکثر کارمندان زن را اخراج کرده و به دلیل تبعیض جنسیتی از او شکایت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید