با وجود کاهش سود شرکت، بخش موبایل سامسونگ به رشد خود ادامه داد.

سامسونگ

سامسونگ این غول فناوری مستقر در کره جنوبی گزارش مالی خود را برای سه ماهه سوم سال 2022 اعلام کرد که برای اولین بار در نزدیک به سه سال اقتصادی شاهد کاهش سود سه ماهه خود بود.

این شرکت مستقر در کره اعلام کرد که سود دوره سه ماهه منتهی به 30 سپتامبر (8 اکتبر) 7.65 میلیارد دلار این در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، بیش از 31 درصد و نسبت به سه ماهه قبل 23 درصد کاهش یافته است. با این حال، درآمد آن نزدیک به 4 درصد افزایش یافت تا به آن برسد 54.1 میلیارد دلار اعلام وصول.

سامسونگ ممکن است بیشتر به خاطر گوشی‌ها و تلویزیون‌هایش شناخته شود، اما این غول فناوری بر بازار تراشه‌های حافظه نیز تسلط دارد، که یک محرک مهم نقدینگی است. اما بازار حافظه اساساً در نیمه دوم سال 2022 به دلیل عرضه بیش از حد سقوط کرد.

تجارت نیمه هادی این شرکت فروش است 16.2 میلیارد دلار به دلیل عواملی مانند افزایش تورم، افزایش نرخ بهره و تنش های ژئوپلیتیکی که به بازار آسیب می رساند، در سه ماهه سوم سال 14 درصد کاهش یافته است.

مدیران سامسونگ ماه‌هاست که نگاه بدبینانه‌ای به بازار تراشه‌ها دارند و هشدار می‌دهند که این روند ممکن است به این زودی‌ها بهبود نیابد.

درآمد بخش موبایل سامسونگ

تجارت موبایل سامسونگ (MX) در سه ماهه گذشته نقطه درخشانی بود. این بخش، همراه با تجارت شبکه خود، درآمد 22.6 میلیارد دلاری و سود 2.27 میلیارد دلاری را گزارش کرد که هر دو بیشتر از سه ماهه قبل بود.

موفقیت بخش موبایل سامسونگ به فروش Galaxy Z Fold 4 و Z Flip 4 نسبت داده شده است که هر دو نسبت به مدل های قبلی رشد بهتری داشتند. علاوه بر این، سری گلکسی اس 22 نیز توانسته رشد فروش خود را حفظ کند. این غول فناوری انتظار دارد که با افزایش تقاضا برای گوشی‌های هوشمند و پوشیدنی‌ها، کسب‌وکار موبایلش در سه ماهه چهارم عملکرد بهتری داشته باشد.

علاوه بر این، هیئت مدیره سامسونگ اعلام کرد که لی جائه یونگ، رهبر واقعی این شرکت، به عنوان مدیرعامل آن منصوب شده است. این خبر در حالی اعلام شد که یونگ چند ماه قبل عفو ریاست جمهوری دریافت کرده بود. وارث سامسونگ دو سال پیش به اتهام رشوه به 2.5 سال زندان محکوم شد.

دیدگاهتان را بنویسید