محققان می گویند موجودی دریایی که حدود 360 میلیون سال پیش می زیسته با آنچه قبلاً فکر می کردیم متفاوت است.

دانشمندان جزئیات جدیدی در مورد یک موجود دریایی کشنده باستانی کشف کردند

یک هیولای دریایی 360 میلیون ساله که برای اولین بار حدود 150 سال پیش کشف شد، دوباره مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که ممکن است کوچکتر از آنچه دانشمندان قبلاً انتظار داشتند، اما به همان اندازه مرگبار بوده باشد.

در یک مطالعه جدید، محققان دریافتند که یک ماهی استخوانی بزرگ نامگذاری شده است دانکلئوستئوس ترلی ناشناس غوطه ور شدن شناخته شده است، شاید اندازه کوچکتر از آنچه قبلا تصور می کردیم. زیرا جمجمه این ماهی با تنه 9 متری آن مطابقت ندارد. در نتیجه روش محاسبه ابعاد فیزیکی این جسم را مطالعه کردند و متوجه شدند که طول بدن این حیوان نباید بیشتر از 4 متر او هست.

این هیولای دریایی آرواره ای غیرعادی داشت

با وجود کوچک سازی، توانایی های کشنده دانک بدون تغییر باقی می ماند. واضح بود که او دارای فک بسیار قوی بود که قادر به قدرتی معادل بود 3600 کیلوگرم این ماهی همچنین دارای یک جمجمه قوی است که به اسکلت غضروفی خود متصل است.

دانشمندان می گویند که جمجمه دانک دراز است 85 سانتی متر در نوع خود بی نظیر بود. بنابراین این جمجمه را با جمجمه بیگانه در فیلم بیگانه مقایسه کردند.

این کشف جدید توسط راسل انگلمن، دانشجوی دکترا در دانشگاه کیس وسترن در ایالات متحده انجام شد. در دوران کرونا، او در موزه تاریخ طبیعی کلیولند در حال مطالعه گونه‌های دانک بود، زمانی که با عدم اطمینان در مورد تناسب اندام این حیوان آبزی مواجه شد، سرانجام به این پاسخ رسید. او در ابتدا از کشف اندازه کوچک هیولای دریایی ناراحت می شود، اما در نهایت موافقت می کند که کشف حقیقت از هر چیز دیگری مهمتر است و باید در اولویت بالاتری قرار گیرد.

دانک احتمالاً در نزدیکی سواحل دریاچه ایری در نزدیکی کلیولند کنونی در دوره دونین زندگی می کرده است. فسیل او در حال حاضر در مجموعه تاریخ طبیعی موزه کلند است. نتایج تحقیق حاضر در مجله Diversity منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید