یکی از مهم‌ترین و معروف‌ترین رشته‌های پزشکی دنیا دندانپزشکی است و با استفاده از ابزارهای مخصوصی انجام می‌شود. به تمام ابزارها و وسایلی که یک دندانپزشک در طول عملیات ترمیم، عصب کشی و جراحی دندان استفاده می‌کند، تجهیزات دندانپزشکی می‌گویند. تمام تجهیزات موجود در کلینیک‌ها و مطب‌های دندانپزشکی از یونیت‌‌ها گرفته تا آینه، با هدف درمان بیماری‌های دندان و لثه به بهترین حالت ممکن و ایجاد احساس راحتی در بیمار ساخته شده‌اند. دندانپزشکان معمولاً هنگام خرید لوازم دندانپزشکی سعی می‌کنند ست کاملی از تمام لوازم تهیه کنند تا در صورت نبود یکی از وسایل عملکرد آن‌ها دچار مشکل نشود. در این مقاله قصد داریم درباره خرید لوازم دندانپزشکی مانند خرید گوتا متا، خرید دیسک پرداخت، خرید فایل روتاری و خرید توربین دندانپزشکی صحبت کنیم و در انتها به معرفی برترین فروشگاه مواد و تجهیزات دندانپزشکی در تهران بپردازیم.
خرید تجهیزات دندانپزشکی

معمولی‌ترین لوازم دندانپزشکی شامل چه وسایلی هستند؟
برای خرید لوازم دندانپزشکی ابتدا باید با معمولی‌ترین تجهیزات آشنا شوید که با توضیح مختصر به قرار زیر است:
• آینه دندانپزشکی وسیله‌ای که دندانپزشک با استفاده از آن می‌تواند تمام دندان‌های بیمار را با وضوح بالا مورد بررسی قرار دهد.
• وسیله‌ای که برای بیماری‌یابی و پیدا کردن عیب دندان‌ها به کار می‌رود، انبرک دندانپزشکی نام دارد.‌
• دندانپزشک برای تزریق داروی بی حسی به لثه از سرنگ دندانپزشکی استفاده می‌کند‌.
• بزاق و چیزهای دیگری که در دهان بیمار جمع می‌شود با کمک تجهیزاتی به نام دستگاه ساکشن از دهان بیمار خارج می‌شوند.
• صندلی قابل تنظیمی که دندانپزشک هنگام انجام عملیات روی آن می‌نشیند، تابوره است.
• تراشیدن دندان‌ها با استفاده از دریل انجام می‌شود.
• دندانپزشک از وسیله‌ای به نام قالب دندانپزشکی برای محافظت از دندان هنگام انجام خدمات استفاده می‌کند و پاک کردن چیزهای داخل دهان را با اسکیلر انجام می‌دهد.
• قرار دادن یا جابه‌جایی گاز استریل در دهان بیمار با پنس دندانپزشکی انجام می‌شود.
• پک کامل لوازم جراحی دندان که توسط دستیار آماده می‌شود در داخل سینی‌های دندانپزشکی قرار داده می‌شود.
• برای بررسی عمق لثه از پروپ پریودنتال کمک می‌گیرند.
• پاک کردن لوازم دندانپزشکی به عهده دستگاه اتوکلاو، رول‌ و باند استریل است.
• با هت چت دهان بیمار را پاک می‌کنند.
• تخلیه مواد داخل دندان با کمک وسایلی به نام ال وی ای و اچ وی ای صورت می‌پذیرد.
• کپسول آمالگام وظیفه پخش مواد در دندان، اسموس کاندنسر فشرده کردن ماده آمالگام و اینترپروکسیمال ترمیم مواد آمالگام را انجام می‌دهند.

برای خرید لوازم دندانپزشکی با دسته‌بندی تجهیزات آشنا شوید
تجهیزات دندانپزشکی در چهار گروه شامل ابزار دندانپزشکی فالکن ، فورسپس ، الواتور ،  تجهیزات مطب یا کلینیک، تجهیزات اندودنتیکس یا اندو، تجهیزات ترمیمی و تجهیزات پرو و جراحی تقسیم‌بندی می‌شود. هنگام خرید لوازم دندانپزشکی بهتر است با تمام این تجهیزات و ویژگی‌های آن‌ها به خوبی آشنا باشید.
معرفی تجهیزات مطب و کلینیک
همان طور که می‌دانید کلینیک‌ها و مطب‌های دندانپزشکی یک مکان درمانی هستند و گروه‌های مختلف سنی برای درمان بیماری‌های دندان و لثه به این محیط مراجعه می‌کنند‌. خرید لوازم دندانپزشکی مطب باعث می‌شود که بیماران پس از ورود به محیط مطب احساس امنیت و آرامش داشته باشند. پزشک نیز با تمرکز بیشتری می‌تواند به کار خود مشغول شود. این تجهیزات شامل میز پزشک، یونیت‌های دندانپزشکی، صندلی بیمار، صندلی دستیار، سیستم بهداشتی، چراغ دندانپزشکی و غیره می‌باشد.
معرفی تجهیزات اندو یا اندودنتیکس
خرید لوازم دندانپزشکی با نام تجهیزات اندو یا اندودنتیکس به درمان ریشه دندان‌ها کمک می‌کند. درمان ریشه یکی از مهم‌ترین شاخه‌های دندانپزشکی محسوب می‌شود و تجهیزات خاصی دارد. دندانپزشک با کمک این وسایل ریشه دندان یا پالپ را درمان می‌کند. یکی از جدیدترین تجهیزات اندو فایل روتاری نام دارد. با خرید فایل روتاری دندانپزشک به راحتی به ریشه دندان و ضد عفونی کردن آن دسترسی خواهد داشت. مقاومت و انعطاف‌پذیری این دستگاه به پزشک کمک می‌کند که آن را 360 درجه در کانال‌های ریشه بچرخاند و ریشه‌های دندان را تمیز و ضدعفونی کند. با خرید فایل روتاری مدت زمان درمان کاهش می‌یابد، کانال ریشه بهتر تمیز می‌شود و پر کردن کانال دندان‌ها دارای کیفیت و ماندگاری بیشتری خواهد بود. یکی دیگر از لوازم دندانپزشکی که در درمان ریشه کاربرد دارد، مواد گوتا متا می‌باشد. این مواد پس از خارج شدن پالپ توسط دندانپزشک برای پر کردن جای پالپ استفاده می‌شوند و از نفوذ باکتری و عفونت به کانال ریشه پس از تخلیه کمک می‌کند. شرکت متا بهترین تولیدکننده گوتا متا در سایزهای مختلف است.
معرفی تجهیزات ترمیمی
دندانپزشک خدمات ترمیمی دندانپزشکی مانند کامپوزیت، سفید کردن، جرم‌گیری و غیره با استفاده از تجهیزات زیبایی انجام می‌دهد‌. این تجهیزات عبارتند از پنس، سوند، آینه، دستگاه آمالگام، قلم کامپوزیت، دیسک پرداخت، توربین دندانپزشکی و غیره. دیسک‌های پرداخت وسایلی مقاوم از جنس پلی استر آغشته به اکسید آلومینیوم و شفاف هستند که نوک گردی دارند و برای ترمیم‌های دندانپزشکی استفاده می‌شوند. با خرید دیسک پرداخت کار پولیش کامپوزیت راحت‌تر و با سرعت بیشتری انجام می‌شود. توربین‌های دندانپزشکی نیز برای برشکاری دندان‌ها  استفاده می‌شود و عملکرد آن‌ها شبیه دریل صنعتی است. با این ابزار می‌توان دندان را تراش داد و یا سوراخ کرد. توربین دندانپزشکی در دو نوع ایربرینگی و بلبرینگی ساخته شده است.

معرفی تجهیزات پرو و جراحی
جراحی لثه یا پریودنتال در دندانپزشکی با استفاده از تجهیزات مخصوصی انجام می‌شود و بیماری، التهاب و عفونت لثه را درمان می‌کند. عفونت باکتریایی لثه علائمی مانند قرمزی و از بین رفتن استخوان‌های کنار دندان را در پی دارد.  لوازم دندانپزشکی جراحی پریودنتال شامل سوزن‌گیر، نخ بخیه، فورسپس الواتور سوزنی و غیره می‌باشد.
در هنگام خرید لوازم دندانپزشکی باید به چه نکاتی توجه کرد؟
برای دندانپزشکانی که قصد دارند مطب خود را راه‌اندازی کنند، خرید لوازم دندانپزشکی یکی از مهمترین دغدغه‌های آن‌هاست. اولین نکته‌ای که در هنگام خرید باید مورد توجه قرار گیرد، تعیین بودجه می‌باشد. تعیین بودجه اهمیت بسیار زیادی دارد و تأثیر مستقیمی در انتخاب تجهیزات باکیفیت دارد. نکته بعدی تهیه لیستی از وسایل مورد نیاز مطب و مشخص کردن اولویت‌بندی‌ها برای انتخاب است. در خرید لوازم دندانپزشکی مانند یونیت که به طور مستقیم با راحتی بیماران مرتبط است، دقت زیادی داشته باشید. مشورت با دندانپزشکان ماهر و با تجربه نباید فراموش شود. آن‌ها می‌توانند با معرفی بهترین برندهای تولیدکننده لوازم دندانپزشکی به شما کمک زیادی بکنند. دندانپزشکان قدیمی‌تر از وسایل بیشتری استفاده کرده‌اند و بهتر می‌توانند در مورد برندهای مختلف نظر بدهند. برندهای معتبر و معروف معمولاً خوشنام، متعهد، پاسخگو و دارای خدمات پس از فروش هستند. پیدا کردن سایت‌ها یا شبکه‌های اجتماعی که در آن‌ها متخصصان و دندانپزشکان درباره لوازم دندانپزشکی با یکدیگر تبادل نظر می‌کنند، اطلاعات شما را درباره انواع مختلف تجهیزات مورد نیاز برای مطب و کلینیک دندانپزشکی افزایش می‌دهد.
خرید لوازم دندانپزشکی از بزرگترین سامانه فروش تجهیزات دندانپزشکی
برای خرید لوازم دندانپزشکی باکیفیت، اصل و با قیمت مناسب می‌توانید به بهترین فروشگاه مواد و تجهیزات دندانپزشکی در تهران یعنی فروشگاه کادنت با آدرس اینترنتی https://kadent.ir/  مراجعه کنید. لوازم دندانپزشکی این فروشگاه دارای تنوع زیادی هستند و اگر برای خرید فایل روتاری، خرید توربین دندانپزشکی، خرید گوتا متا، خرید دیسک پرداخت و خرید سایر تجهیزات معمولی دندانپزشکی دچار سردرگمی شده‌اید و از کیفیت محصولات موجود در بازار آگاهی کافی ندارید، با مشاوران متخصص فروشگاه کادنت تماس تلفنی یا آنلاین برقرار کنید تا با کمک راهنمایی‌ آن‌ها بهترین تجهیزات و لوازم دندانپزشکی را برای کلینیک یا مطب دندانپزشکی انتخاب کنید. سامانه کادنت به عنوان یک مرجع معتبر با فروش تجهیزات درجه یک تجهیزات جراحی، پروتز، ترمیمی، کامپوزیت، اندو و غیره و همچنین داشتن ثبات قیمت برای محصولاتش توانسته رضایت و اعتماد تمام مشتریان را جلب کند. برای خرید محصولات مرتبط به دندانپزشکی باید اطلاعات و آگاهی خود را افزایش دهید و آن‌ها را از یک فروشگاه معتبر مانند کادنت خریداری کنید، زیرا کیفیت لوازم در دندانپزشکی حرف اول را می‌زند.

دیدگاهتان را بنویسید