شرکت مادر فیس بوک و اینستاگرام احتمالا پس از تکمیل بررسی عملکرد کارکنان خود در ماه مارس، تغییر ساختار را اعلام خواهد کرد.

متا

در حالی که متا در ماه نوامبر 11000 کارمند خود را اخراج کرد، اکنون گزارش جدیدی ادعا می کند که غول فناوری قصد دارد در هفته های آینده کارمندان بیشتری را اخراج کند.

طبق گزارش فایننشال تایمز، برنامه کاری متا کاهش یافته و این شرکت به دنبال اخراج کارکنان بیشتری است. شرکت مادر فیس بوک و اینستاگرام احتمالا پس از تکمیل بررسی عملکرد کارکنان خود در ماه مارس، تغییر ساختار را اعلام خواهد کرد.

کاهش

انقباض در متا ادامه دارد

در ماه نوامبر، این شرکت 11000 کارمند (یا حدود 13 درصد از نیروی کار جهانی خود) را اخراج کرد. این بزرگترین کوچک سازی متا در تاریخ تقریباً 20 ساله شرکت بود و تقریباً تمام بخش های داخلی آن را تحت تأثیر قرار داد. با این حال، هنوز مشخص نیست که در دور جدید اخراج چند نفر از کارکنان متا شغل خود را از دست خواهند داد.

با این حال، متا تنها شرکتی نیست که کوچک‌سازی شده است، زیرا سایر غول‌های فناوری نیز در گذشته برای مقابله با مشکلات اقتصادی در سراسر جهان تلاش کرده‌اند که کوچک‌سازی کنند. از جمله این شرکت ها می توان به آمازون، توییتر و مایکروسافت اشاره کرد.

قبل از اعلام اخراج 11000 کارمند متا، مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا به تحلیلگران گفت که متا می تواند تا پایان سال 2023 به یک “سازمان کوچکتر” تبدیل شود. متا که قصد دارد در سال 2023 با وجود انتقادات به متاورس متعهد بماند، اخیراً این خبر را در خود اعلام کرد. گزارش مالی برای سه ماهه چهارم سال 2022، Reality Labs، واحدی که مسئولیت فعالیت های واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و Metaverse را بر عهده دارد، زیان عملیاتی 4.28 میلیارد دلاری را به ثبت رساند که متحمل زیان به 13.72 میلیارد دلار در سال 2022 شد.

دیدگاهتان را بنویسید