امروزه تمامی کسب و کار ها و شرکت ها به خدمات حسابدار نیاز دارند. حسابدار وظیفه رسیدگی به امور مالی را برعهده دارد. به همین دلیل حسابدار نقش بسیار مهمی در توسعه و گسترش کسب و کار دارد. حسابدار ها حتما باید آموزش های لازم را به طور کامل گذرانده باشند تا مشکلی در وضعیت مالی شرکت رخ ندهد. به این منظور تمامی حسابداران باید در دوره حسابداری ویژه بازارکار آموزشگاه های معتبر شرکت کنند.

حسابداری در اصل به عنوان یک رشته دانشگاهی شناخته می شود که افراد پس از دریافت مدرک دیپلم از طریق کنکور سراسری و انتخاب رشته وارد آن می شوند. اما بسیاری از افراد هستند که به دلایلی تمایلی به گذراندن تحصیلات آکادمیک ندارند. این افراد می توانند برای یادگیری تخصصی حسابداری در دوره های آموزش حسابداری شرکت کنند و مدرک آن را کسب کنند. سپس با این مدرک وارد بازار کار شوند.

دوره حسابداری ویژه بازارکار چیست؟

حسابداری دانش بررسی و ثبت معاملات مالی شرکت، سازمان یا کسب و کار است. حسابدار کسی است که وظیفه جمع بندی، تجزیه و تحلیل گزارشات مالی را بر عهده دارد. حسابدار در نهایت این گزارشات را به مدیران تصمیم گیرنده تحویل می دهد. افرادی که به حسابداری علاقه دارند اما امکان تحصیلات آکادمیک این رشته را ندارند می توانند در دوره آموزش حسابداری شرکت کنند.

حتی دوره حسابداری برای کسانی که در رشته حسابداری تحصیل می کنند، مفید است. یادگیری حسابداری به دو بخش تئوری و تجربی تقسیم می شود. دوره های آموزش حسابداری بیشتر بر پایه آموزش تجربی هستند ولی رشته دانشگاهی حسابداری بیشتر بر پایه آموزش تئوری است. به همین دلیل شرکت در این دوره ها حتی به کسانی که در رشته حسابداری تحصیل می کنند، توصیه می شود.

با توجه به کارایی زیاد دوره های آموزش حسابداری ویژه بازارکار در این مقاله به معرفی این دوره می پردازیم.

دوره حسابداری ویژه بازارکار برای چه کسانی مناسب است؟

معرفی دوره حسابداری ویژه بازارکار مجتمع فنی تهران

بهتر است ابتدا به معرفی مجتمع فنی تهران بپردازیم. مجتمع فنی تهران یکی از معتبر ترین آموزشگاه ها در تهران در زمینه دوره های آموزشی فنی است. این آموزشگاه دارای مجوز از سازمان فنی و حرفه ای کشور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. مدرکی که مجتمع فنی بعد از اتمام دوره به شما می دهد به دو صورت است. مدرک دوزبانه مجتمع فنی و مدرک رسمی سازمان فنی و حرفه ای که بسیار معتبر هستند.

یکی از دوره هایی که در مجتمع فنی برگزار می شود، دوره حسابداری ویژه بازارکار است. هزینه این دوره در مجتمع فنی تهران ۶.۱۳۱.۱۰۰ تومان است. در این دوره شما با مباحث زیر اشنا می شوید.

– اصول یک حسابداری (مالی خدماتی)

– اصول دو حسابداری (مالی بازرگانی)

– حسابداری مکانیزه (آشنایی با نرم افزار های تخصصی حسابداری مثل هلو، سپیدار و …)

– چرخه حسابداری شرکت های بازرگانی (دستمزد، حقوق، بیمه، مالیات و …)

معرفی نرم افزار هایی که در دوره حسابداری ویژه بازارکار آموزش داده می شود؟

نرم افزار های زیادی در زمینه حسابداری ساخته شده است. در این بخش به معرفی مهم ترین و مرسوم ترین این نرم افزار ها می پردازیم.

نرم افزار هلو

اگر از یک حسابدار بخواهید که یک نرم افزار پر کاربرد را به شما معرفی کند، بدون شک نرم افزار هلو یکی از گزینه های پیشنهادی او خواهد بود. نرم افزار هلو یک نرم افزار کاملا ایرانی است. کابرد این نرم افزار در کار های فروشگاهی و حساس است. می توان گفت نرم افزار هلو از کامل ترین نرم افزار های حسابداری است.

همچنین بخوانید :  معرفی مهارت ‌های هفتگانه ICDL

یکی از نقاط قوت این نرم افزار این است که افراد غیر حسابدار نیز می توانند با آن ارتباط برقرار کنند و از آن استفاده کنند. نرم افزار هلو در فروشگاه ها، شرکت ها و تولیدی ها مورد استفاده قرار می گیرد. این نرم افزار امکانات متعددی دارد از جمله صدور فاکتور و اعلام سررسید چک ها. استفاده از نرم افزار هلو بسیار آسان است.

نرم افزار سپیدار

نرم افزار سپیدار یک نرم افزار یکپارچه برای کسب و کار های کوچک است. این نرم افزار ویژگی های مثبت بسیاری دارد. از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

– نرم افزار سپیدار یک نرم افزار جامع است که تمامی زیر شاخه های حسابداری را پوشش می دهد.

– نرم افزار مالی سپیدار یک خروجی و گزارش بسیار حرفه ای در اختیار کاربران قرار می دهد.

– محاسبات در این نرم افزار بسیار دقیق است و برای استفاده در انبار بسیار مناسب است.

– نرم افزار سپیدار دارای یک تیم پشتیبانی بسیار قوی است.

دوره حسابداری ویژه بازارکار برای کار در کجا مناسب است؟

پس از اتمام دوره حسابداری ویژه بازارکار، باید مدرک آن را کسب کنید. سپس با در دست داشتن این مدرک می توانید وارد بازار کار شوید. شما می توانید به عنوان حسابدار در شرکت ها، اداره ها، کارخانه ها، فروشگاه ها و … مشغول شوید. یکی از مزایای شغل حسابداری، نیاز همه کسب و کار ها به حسابدار است. در نتیجه در این شغل هیچ وقت بدون کار باقی نمی مانید.

جمع بندی

در این مقاله به معرفی دوره حسابداری ویژه بازارکار پرداختیم. شغل حسابدار از بازار کار خوبی برخوردار است. به شرطی که مهارت کافی داشته باشید. شما میتوانید از طریق وب سایت مجتمع فنی تهران نمایندگی شمالغرب در این دوره با شرایط و تخفیفات ویژه شرکت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید