اپل درآمد 94.8 میلیارد دلاری را گزارش کرد که نسبت به سال گذشته 3 درصد کاهش داشته است.

سیب

اپل که مانند بسیاری از شرکت های فعال در حوزه فناوری با مشکلات اقتصادی گسترده و روند کند بازار تلفن همراه مواجه بود، گزارش سه ماهه دوم سال مالی 2023 خود را منتشر کرد. اگرچه این غول کوپرتینویی اعلام کرد که فروش این شرکت کاهش یافته است. سه ماهه دوم متوالی، اما با فروش بسیار خوب از گوشی ها آیفون توانست از انتظارات وال استریت بهتر عمل کند.

همانطور که اپل در گزارش خود اعلام کرده است، درآمد این شرکت 94.8 میلیارد دلار شما اشاره کردید که در مقایسه با سال گذشته، 3 درصد کاهش یافته است و سود هر سهم سه ماهه آن (1.52 دلار) نسبت به سال قبل بدون تغییر بوده است.

درآمد حاصل از آیفون و سایر محصولات اپل

اپل همچنین در سه ماهه دوم سال مالی 2023 خود قرار دارد 51.3 میلیارد دلار آیفون فروخته شد که بیش از پیش بینی کارشناسان (48.8 میلیارد دلار) بود. با وجود اینکه درآمد غول فناوری در این بخش تنها 2 درصد رشد داشته است، هنوز هم به عنوان یک برد بزرگ محسوب می شود.

تیم کوک، مدیرعامل اپل در بیانیه این شرکت نوشت:

“ما خوشحالیم که با وجود محیط چالش برانگیز ماکرو، یک رکورد خدمات تمام وقت و یک رکورد سه ماهه آیفون را گزارش می دهیم، و اینکه تعداد دستگاه های نصب شده فعال ما اکنون به بالاترین حد خود رسیده است. ما به سرمایه گذاری طولانی مدت و طولانی مدت ادامه خواهیم داد. ارزش‌هایمان را پیش ببریم.»

افزایش فروش آیفون بسیار قابل توجه است زیرا اپل نتوانسته انتظارات را برای مک، آی پد و سایر دستگاه ها برآورده کند. مک وارد شد پیش بینی می شد در این سه ماهه به 7.8 میلیارد دلار برسد 7.2 میلیارد دلار اعلام وصول. اگرچه این سه ماهه برای همه فروشندگان کامپیوتر در سراسر جهان بسیار سخت بود، اما اپل ضربه سختی خورد.

درآمد آی پد همچنین به همین ترتیب پایین آمد 6.67 میلیارد دلار (6.69 میلیارد دلار). درآمد هم همینطور خدمات این شرکت شامل مواردی مانند اشتراک Apple Music، iCloud و Apple TV Plus است 20.91 میلیارد دلار درست پایین‌تر از پیش‌بینی 20.97 میلیارد دلاری وال استریت است.

دیدگاهتان را بنویسید