به گفته هواوی، شیائومی از پتنت‌های 4G/LTE، عکس‌های پانوراما و فناوری باز کردن قفل گوشی هوشمند این شرکت استفاده کرده است.

هواوی

شرکت‌های بزرگ فناوری اغلب به دلیل نقض قوانین ثبت اختراع با برخورد قانونی از سوی رقبای خود مواجه می‌شوند. اکنون هواوی شیائومی را به نقض چندین فناوری در پرونده جدیدی متهم کرده است که توسط اداره مالکیت معنوی چین نیز پذیرفته شده است.

شکایت هواوی از شیائومی

طبق گزارش های منتشر شده، هواوی از شیائومی به دلیل نقض پتنت چهار فناوری این شرکت شکایت کرده است. دو مورد از پتنت های ذکر شده در این مناقشه مربوط به استفاده غیرمجاز از فناوری 4G/LTE، یک پتنت ضروری استاندارد (SEP) است.

هواوی همچنین شیائومی را به استفاده غیرمجاز از روش خود برای ایجاد عکس های پانوراما متهم کرده است. چهارمین پتنت نقض شده نیز مربوط به فناوری باز کردن قفل گوشی هوشمند است که توسط هواوی توسعه یافته است.

برای کسانی که با موضوع آشنایی ندارند، نقض حق ثبت اختراع زمانی رخ می دهد که یک سازنده از فناوری توسعه یافته توسط صاحب امتیاز در محصولات خود بدون کسب مجوز یا مجوزهای لازم استفاده کند. اگر هواوی بتواند اتهامات خود علیه شیائومی را ثابت کند، غول فناوری چینی باید جریمه هنگفتی بپردازد.

هواوی مدت‌هاست که یکی از شرکت‌هایی است که رقبای خود را به استفاده غیرمجاز از پتنت‌های خود متهم می‌کند. در کنفرانس جهانی سرمایه گذاری سال گذشته، مدیرعامل این شرکت گفت: در بسیاری از صنایع از جمله برخی از شرکت های چینی، طرح های ما بدون مجوز کپی می شود، علاوه بر این، برخی از پتنت های ما نیز بدون پرداخت هزینه ثبت اختراع مورد استفاده قرار می گیرند. نهادها به نفع خود طراحی و ثبت اختراع می کنند، حتی اگر توسط ما ایجاد شده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید