چگونه به اینستاگرام نفوذ کنیم؟ | آسان لرن

 اینستاگرام یک بستر رایگان و محبوب برای اشتراک گذاری عکس در شبکه های اجتماعی است که به شما امکان می دهد عکس ها و فیلم ها را با دوستان و اعضای خانواده خود به اشتراک بگذارید. مانند دیگر بسترهای رسانه های اجتماعی محبوب ، مجرمان سایبری علاقه زیادی به هک اینستاگرام دارند. در این مقاله از وب سایت آموزشی آسان لرن  در مورد پنج روش رایج و آنچه شما می توانید برای جلوگیری از هک کردن حساب های اینستاگرام توسط مجرمان سایبری انجام دهید ، صحبت خواهد کرد.ضمنا برای آموزش های بیشتر در زمینه هک اینستاگرام ، امنیت اینستاگرام ، هک وای فای میتوانید از آموزش های ما که در لینک قرار داده شده استفاده کنید .
هک اینستاگرام و آسیب پذیری های آن:

1. رمزهای عبور ضعیف
2. Keyloggers  از راه دور
3. ایمیل های فیشینگ
4. آسیب پذیری های سیستم عامل تلفن همراه
چگونه از رمزهای عبور ضعیف محافظت کنیم؟
کاربران باید اطمینان حاصل کنند که یک رمز عبور قوی با ترکیبی از اعداد ، نمادها ، نوار فاصله و حروف کوچک و بزرگ انتخاب کرده اند. آنها باید مطمئن شوند که رمز حساب اینستاگرام خود منحصر به فرد است و همان رمز عبوری نیست که برای سایر ایمیل ها یا حساب های رسانه های اجتماعی استفاده می شود.
این کار خطر به خطر افتادن حساب شما را کاهش می دهد. یک سایت معمول برای بررسی امنیت حساب های شما HaveIBeenPwned است. در اینجا می توانید ببینید آیا اعتبارنامه شما به عموم افشا شده است یا خیر.

Keyloggers  از راه دور

Keylogger از راه دور “یک نرم افزار است که هر چیزی را که در دستگاه تلفن همراه یا رایانه خود تایپ می کنید ضبط می کند و برای شخصی که آن را نصب کرده ارسال می کند” (The Zero Hack). پس از نصب keylogger ، هر چیزی که تایپ می شود (رمز عبور ، اطلاعات ورود به سیستم ، اطلاعات بانک و غیره) ضبط می شود و توسط هکر قابل مشاهده است. این یک روش مخفی برای هک کردن حساب های اینستاگرام است.

نحوه محافظت در برابر Keyloggers از راه دور
1. از برنامه های صفحه کلید شخص ثالث استفاده نکنید.
2. هیچ پیوستی را باز نکنید و روی پیوندهای پیام ایمیل کلیک نکنید زیرا ممکن است keylogger در پیوست جاسازی شده باشد.
3. نصب برنامه های ضد جاسوس افزار برای کمک به تشخیص ، غیرفعال سازی ، قرنطینه کردن لاگرهای صفحه کلید مبتنی بر نرم افزار (Norton)
ایمیل های فیشینگ
یک مهاجم ایمیلی را با تظاهر به اینستاگرام ارسال می کند و به شما توصیه می کند که برای بازنشانی گذرواژه خود یا برای پر کردن نظرسنجی روی پیوندی کلیک کنید. صرف نظر از محتوای ایمیل ، به محض کلیک روی پیوند و وارد کردن اطلاعات کاربری ، مهاجم اطلاعات شخصی شما را دارد و با موفقیت کنترل حساب اینستاگرام شما را در دست می گیرد.
در سال 2019 ، یک گروه هکری با ارسال ایمیل های فیشینگ به این حساب ها ، هویت پروفایل های بالا را سرقت کرد و اظهار داشت که ممکن است واجد شرایط دریافت نشان تأیید شده در نمایه اینستاگرام خود باشند. این ایمیل پیوندی را ارائه می دهد که از کاربر می خواهد با وارد کردن اطلاعات کاربری خود حساب اینستاگرام خود را تأیید کند (به تصویر زیر مراجعه کنید).
مهاجم با موفقیت اعتبارنامه حسابهای پرمخاطب را به دست آورد و کاربران را فریب داد که تصور می کنند آنها تایید شده اند. این روش دیگری برای هک حساب های اینستاگرام است.
چگونه در برابر حملات فیشینگ محافظت کنیم؟
کاربران باید در مورد ویژگی های ایمیل های فیشینگ آموزش ببینند و به آنها توجه کنند. در اینجا آنچه شما می توانید انجام دهید:
1. روی هیچ پیوندی کلیک نکنید و هیچ پیوست را از طریق ایمیل مشکوک باز نکنید.
2. اطلاعات شخصی را از یک پنجره بازشو وارد نکنید (توجه داشته باشید: شرکت های قانونی هرگز از طریق یک پنجره بازشو اطلاعات شخصی را درخواست نمی کنند.
3. مراقب غلط املایی در محتویات ایمیل باشید.

چگونه در برابر آسیب پذیری روز صفر محافظت کنیم؟

هیچ راهی برای جلوگیری کامل از آسیب پذیری های روز صفر وجود ندارد ، اما می توانید اقدامات ایمنی لازم را انجام دهید تا از هک اینستاگرام توسط مهاجمان جلوگیری کنید. اینها فقط چند مورد است:
1. مطمئن شوید که از آخرین نسخه اینستاگرام استفاده می کنید.
2. احراز هویت دو عاملی را فعال کنید.

آسیب پذیری های سیستم عامل تلفن همراه

در صورت وجود آسیب پذیری در سیستم عامل تلفن همراه ، هکرها نه تنها می توانند خود تلفن ها را هک کنند ، بلکه می توانند اینستاگرام را نیز هک کنند. بیشتر آسیب پذیری های سوء استفاده شده ممکن است ناشی از آسیب پذیری های روز صفر باشد.
نحوه محافظت در برابر آسیب پذیری های سیستم عامل
1. هنگام به روزرسانی سیستم عامل خود را ارتقا دهید
2. برنامه های کاربردی را از منابع ناشناخته و فقط از منابع معتبر در فروشگاه برنامه نصب نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید