با سرمایه گذاری جدید، کل پولی که Synchron از زمان آغاز به کار خود دریافت کرده است 145 میلیون دلار است.

پیوند مغز

بنیادهای متعلق به بیل گیتس و جف بزوس سرمایه گذاری 75 میلیون دلار به Synchron Corporation بپیوندید. مشابه Neuralink، این شرکت در تلاش است تا یک رابط مغز و کامپیوتر (BCI) ایجاد کند. با این سرمایه گذاری جدید، مجموع وجوه به دست آمده توسط این شرکت از بدو تاسیس تاکنون بالغ بر 145 میلیون دلار بوده است.

علاوه بر Gates Frontier Foundation و Bezos Expeditions، دور جدید سرمایه گذاری در Synchron شامل نام های دیگری مانند Reliance Digital Health Limited، Alumni Ventures و ARCH Venture Partners می شود. این 75 میلیون دلار قرار است توسعه یابد اولین محصول این شرکت و آغاز فاز اول آزمایشات بالینی مورد استفاده قرار گیرد.

تام آکسلی، مدیرعامل و موسس Synchron گفت: «ما این فرصت را داریم که اولین رابط تجاری BCI را وارد بازار کنیم. مسئله ناتوانی بسیار بزرگتر از آن چیزی است که مردم فکر می کنند. 100 میلیون نفر در تمام دنیا با مشکل آسیب دیدگی اندام فوقانی مواجه هستند. ما از همکاری با ARCH و دیگر شرکای جهانی خود برای ارائه این فناوری به افرادی که به آن نیاز دارند، هیجان زده هستیم.

سرمایه گذاران به آینده ای هماهنگ امیدوارند

رابرت نیلسن، بنیانگذار و مدیرعامل ARCH گفت: در ARCH، ما همیشه به دنبال گرد هم آوردن علم و فناوری در تیم های مجزا برای ایجاد شرکت های نوآور بوده ایم. فناوری که در Synchron دیدیم به افراد بیمار لاعلاج کمک می کند تا دوباره با جهان ارتباط برقرار کنند. اکنون زمان مهمی برای نوروتکنولوژی او هست.”

محصول Synchron برای تشخیص تصمیمات حرکتی از مغز و ارسال آنها به صورت بی سیم به رایانه طراحی شده است. این مکانیسم به بیماران دارای معلولیت شدید اجازه می دهد تا دستگاه ها را با مغز خود کنترل کنند. محصول هماهنگ شده از طریق ورید ژوگولار به عروق قشر حرکتی مغز کاشته می شود.

این شرکت در ژوئیه 2021 تأییدیه سازمان غذا و دارو را برای شروع آزمایشات بالینی دریافت کرد. در همین حال، Neuralink ایلان ماسک هنوز چنین مجوزی را دریافت نکرده است. در گذشته، Synchron آزمایش‌های محدودی روی نمونه‌های انسانی انجام داده است و به نظر می‌رسد که آنها موفق بوده‌اند. به عنوان مثال، در آزمایشی که روی چهار نفر در استرالیا انجام شد، مشخص شد که دو نفر از آنها قادر به انتقال دستورات از مغز خود به رایانه بودند. این شرکت همچنین تراشه ای را در مغز یک بیمار آمریکایی کاشته است.

دیدگاهتان را بنویسید