او اکنون متعهد شده است که با شاکیان علیه سام بنکمن-فرید، مدیر عامل FTX همکاری کند.

یکی از بنیانگذاران FTX به اتهامات کلاهبرداری و توطئه اعتراف کرد

نیشاد سینگ، یکی از بنیانگذاران صرافی سقوط کرده ارزهای دیجیتال FTX، در ایالات متحده به اتهام کلاهبرداری و توطئه مجرم شناخته شد. سینگ که مدیر مهندسی FTX بود، سومین عضو حلقه درونی سام بنکمن-فرید (SBF)، مدیر اجرایی شرکت است که اکنون موافقت کرده است با شاکیان علیه او همکاری کند. Caroline Ellison و Zixiao Wang دو مدیر دیگر این صرافی هستند که قبلاً به کلاهبرداری متهم شده بودند.

سینگ به شش فقره جنایت از جمله کلاهبرداری و توطئه برای اختلاس از ایالات متحده اعتراف کرد. به گزارش رویترز، او موافقت کرده است که درآمد حاصل از اقدامات خود را به عنوان جریمه نقدی تحویل دهد. پرونده های ورشکستگی FTX نشان می دهد که او مالک Alameda Research، یکی دیگر از شرکت های Benkman-Fried است. 543 میلیون دلار وام گرفت.

اعترافات سینگ در مورد صرافی FTX

صرافی ارزهای دیجیتال

او اعتراف کرده است که از منابع مالی Alameda Research برای کمک مالی به نامزدهای سیاسی استفاده کرده است. همچنین، به گفته سینگ، این کمک‌ها برای تقویت نفوذ سیاسی FTX و Benkman-Fried بوده است.

علاوه بر این، سینگ گفت که در اواسط سال 2022 متوجه شد که Alameda میلیاردها دلار از پول مشتریان FTX وام گرفته است، قبل از اینکه در سپتامبر مشخص شود که شرکت تحقیقاتی قادر به بازپرداخت آن نیست. سینگ همچنین ادعا کرد که به دستور Bankman-Fried درآمدهای FTX را نادرست معرفی کرده است تا شرکت را برای سرمایه گذاران دلپذیرتر کند.

سام بنکمن-فرید اکنون با 12 اتهام جنایی از جمله سرقت میلیاردها دلار از سرمایه مشتریان FTX و گمراه کردن سرمایه گذاران و وام دهندگان مواجه است. SBF که در ماه دسامبر دستگیر و از باهاما مسترد شد، در هیچ یک از اتهامات خود بیگناه است. محاکمه وی در اکتبر سال جاری برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید