کلاهبرداران از نام Bing و ChatGPT برای تولید کدهای غیرمرتبط با Microsoft و OpenAI سوء استفاده کرده اند.

کلاهبرداران از تب داغ هوش مصنوعی سوء استفاده می کنند.  کدهای جعلی ChatGPT و Bing رسیده است

با گذشت چند هفته از عرضه نسخه جدید بینگ که از چت بات های مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می کند، اکنون کلاهبرداران سیل کدهای جعلی ایجاد کرده اند و سعی دارند از جو و هیجان ایجاد شده در این فضا سوء استفاده کرده و پول کاربران را به سرقت ببرند.

به گفته Decrypt، محبوبیت گسترده ربات‌های چت مانند ChatGPT و BingChat منجر به ظهور بسیاری از توکن‌هایی شده است که وانمود می‌کنند با این پروژه‌ها مرتبط هستند. به عنوان مثال، بررسی های DEXTools حداقل این را نشان می دهد 20 ژتون باسیم BingChatGPT در بازار ارزهای دیجیتال ظاهر شد. از این توکن ها، 12 توکن در زنجیره BNB بایننس، 6 توکن در اتریوم و 2 توکن در Arbitrum هستند.

170 ژتون با اسم هم چت کردن آنها راه اندازی شدند و دوباره BNB محبوب ترین پروتکل برای راه اندازی آنها بود. همه این پروژه‌ها در حالی راه‌اندازی شدند که مایکروسافت هیچ‌گاه برنامه‌ای برای انتشار توکن ارز دیجیتال برای Bing اعلام نکرد.

کدهای جعلی به دنبال کلاهبرداری از کاربران هستند

شرکت امنیت سایبری PeckShield توییت درباره توکن Prolacing BingChatGPT تایید می کند که حداقل سه مورد از این توکن ها گلدان عسل و 2 مورد در زمان فروش مالیات زیادی دارند. جاذبه نوعی کلاهبرداری از ارزهای دیجیتال است که در آن کارآفرین ادعا می کند که اگر کاربر مقداری پول به او بدهد، سرمایه بیشتری به دست خواهد آورد. اما در عمل این اتفاق نمی افتد. به علاوه 2 تا از این توکن ها در حال حاضر 99 درصد ارزش خود را از دست داده اند.

به نظر می رسد یکی از این کدها توسط یک کلاهبردار سریالی با عنوان ایجاد شده است ناشر OXB583 در گذشته توکن هایی با نام های ایلان ماسک و لیز تراس، نخست وزیر اسبق بریتانیا ساخته می شد.

کلاهبرداران همیشه به دنبال راه های جدیدی برای کلاهبرداری هستند و به نظر می رسد سهولت در ایجاد توکن، این بازار را به یکی از اهداف جذاب آنها برای سرمایه گذاران کلاهبردار تبدیل کرده است. اگر شما هم در این بازارها فعالیت می کنید، بهتر است بیشتر مراقب باشید.

دیدگاهتان را بنویسید