با واگذاری اخیر سهام، ایلان ماسک در 10 ماه گذشته نزدیک به 32 میلیارد دلار از سهام تسلا را فروخته است.

تسلا را به یاد بیاورید

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا 7.92 میلیون سهم تحویل شرکت تحت مدیریت او؛ تعداد ارزش سهام 6.88 میلیارد دلار می رسد.

طبق اسناد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، فروش سهام بین 5 تا 9 آگوست (14 تا 18 اوت) و پس از برگزاری مجمع سالانه با سهامداران در 4 آگوست (13 اوت) در آستین، تگزاس انجام شد. .

ایلان ماسک به فروش سهام تسلا ادامه می دهد

در گذشته ایلان ماسک بخشی از سهام خود در تسلا را واگذار کرد و اکنون برای اولین بار از ماه آوریل شاهد ادامه این روند هستیم. در ماه آوریل، مدیرعامل تسلا به ارزش 9.6 میلیون سهم 8.5 میلیارد دلار فروخت

به نظر می رسد که ایلان ماسک در حال تصاحب توییتر است. در حالی که چندی پیش ثروتمندترین فرد جهان انصراف خود را از قرارداد خرید این شبکه اجتماعی اعلام کرد، شاید دادگاه بتواند او را مجبور به انجام چنین معامله ای کند. بنابراین به نظر می رسد که ماسک می خواهد پول نقد کافی برای انجام این کار به دست آورد.

الون ماسک

ارزش سهام تسلا پس از اعلام فروش سهام توسط ایلان ماسک تقریبا ثابت ماند و تا رسیدن به قیمت آن تنها 2 درصد کاهش یافت. 850 دلار البته، قیمت سهام تسلا امروز با باز شدن بازار سهام ایالات متحده می تواند شاهد کاهش بیشتر باشد.

با فروش نزدیک به 7 میلیارد دلار اخیرا، ایلان ماسک در 10 ماه گذشته یا بیشتر به آن رسیده است 32 میلیارد دلار او سهام تسلا را رها کرد. باید منتظر ماند و دید که ثروتمندترین فرد جهان برای سهام خود در گران ترین شرکت خودروسازی جهان چه برنامه ای در نظر گرفته است، اگرچه نتیجه دادگاه توییتر را می توان بزرگترین عامل برای تصمیمات آینده ماسک دانست.

دیدگاهتان را بنویسید