گزارش ها حاکی از آن است که 20 نفر به دلیل انتقاد از ماسک در توییتر یا کانال Slack این شرکت اخراج شده اند.

توییتر ایلان ماسک

ایلان ماسک که زمانی گفته بود امیدوار است همچنان سرسخت‌ترین منتقدش در توییتر باقی بماند، تأیید کرد که کارمندان توییتر را پس از ابراز انتقاد علنی یا در کانال‌های Slack این شرکت اخراج کرده است. منابع آگاه تاکنون می گویند 20 نفر آنها به دلیل پست هایی که در Slack گذاشته بودند اخراج شدند.

مالک جدید توییتر پس از اخراج نیمی از کارکنان خود و فسخ قرارداد با 5500 کارگر قراردادی، اکنون به طور خاص کسانی را که از آن در شبکه اجتماعی یا کانال Slack این شرکت انتقاد کرده بودند، اخراج می کند.

ایلان ماسک دیروز اعلام کرداریک فراونهوفرتوسعه دهنده توییتر به دلیل مخالفت با آنچه در مورد کندی برنامه توییتر گفت.ساشا سلیماناو یکی دیگر از کارمندان این شرکت بود که ظاهرا به دلیل پست هایش اخراج شد. در پی این حوادث، افراد بیشتری به دلایل ظاهرا مشابه آزاد شده اند. به نظر می رسد مدیر عامل جدید توییتر حتی به کسانی که توییت های انتقادی را بازنشر کرده اند، رحم نکرده است.

کارمندان توییتر به دلیل انتقاد خاص از ایلان ماسک اخراج شدند

علیرغم ادعای برخی از کاربران مبنی بر اینکه کارمندان نباید از رئیس خود در ملاء عام انتقاد کنند، اکنون گزارش‌ها حاکی از آن است که برخی از کارمندان پس از ابراز انتقاد در کانال‌های خصوصی مجبور به ترک خدمت شده‌اند.

نیک مورگان، کارمند سابق توییتر که البته پیش از این نیز در صفحه توییتر خود انتقاد کرده بود. در یک توییت حساب توییتر من در آن زمان خصوصی بود، بنابراین فقط می توانم حدس بزنم که به این دلیل است عدم وفاداری 100٪ در Slack اتفاق افتاد.”

“گرگلی روز” در یک توییت می گوید حدود 10 نفر به دلیل انتقاد از کانال داخلی Slack خود اخراج شده اند. با این حال، کیسی نیوتن از Platformer News در یک توییت او ادعا می کند که منابع او از اخراج 20 نفر به دلیل پست های Slack صحبت می کنند. بلومبرگ همچنین اخراج حداقل دو کارمند را به دلیل انتقاد از ماسک در پلتفرم های مختلف تایید کرد.

با توجه به اینکه توییتر دیگر واحد ارتباطی ندارد، اطلاعاتی در این زمینه منتشر نشده است. اما ماسک شخصاً در واکنش به گزارشی مبنی بر اخراج منتقدانش توییت کرد و به طعنه گفت: “من می خواهم به خاطر اخراج این نابغه ها عذرخواهی کنم. بدون شک استعداد فوق العاده آنها در جاهای دیگر بهتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.”

دیدگاهتان را بنویسید