یاهو 1700 کارمند خود یعنی بیش از 20 درصد را اخراج می کند و دیزنی نیز 7000 کارمند خود را اخراج می کند.

هی هو

در ادامه طرح تعدیل قدرت شرکت های بزرگ، حالا گفته می شود یاهو هم می خواهد 1700 نفر او بیش از 20 درصد از کارکنان خود و از دیزنی نیز می خواهد 7000 نفر کارمندان خود را اخراج کنید

یاهو و دیزنی اولین شرکت‌هایی نیستند که استراتژی کوچک‌سازی را در مجموعه‌های خود پیاده‌سازی می‌کنند. توییترو متا، آمازون، گوگل و مایکروسافت نیز چنین برنامه هایی را دنبال کرده اند. رکود اقتصادی و کاهش فروش شرکت ها باعث شده است که بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری برای کنترل هزینه ها کاهش دهند.

ریاضت به یاهو و دیزنی رسید

رابرت ایگر، مدیرعامل دیزنی می گوید که این شرکت قصد دارد 7000 شغل خود را به عنوان بخشی از طرح چرخش خود کاهش دهد. یاهو همچنین برای صرفه جویی در هزینه ها 1700 کارمند خود را اخراج خواهد کرد. از آن ها، به نظر می رسد 1000 نفر اوایل هفته آینده بیکار خواهند شد.

دیزنی 220000 کارمند دارد که از این تعداد 166000 نفر در ایالات متحده و 54000 نفر در سطح بین المللی کار می کنند. مدیر عامل دیزنی می‌گوید که بخش‌های مختلف کسب‌وکار را بررسی کرده و محتوای کلی و کسب‌وکار استریم را ارزیابی کرده است. گزارش های مالی نشان می دهد که عملکرد شرکت در برخی زمینه ها خوب نبوده و اکنون این شرکت تصمیم به اخراج تعدادی از کارکنان خود برای کنترل هزینه ها گرفته است.

یاهو همانطور که گفته شد تقریبا 20 درصد نزدیک به 1700 نفر از نیروی کار خود را اخراج می کند. به نظر می رسد 1000 نفر در روزهای آینده شغل خود را از دست بدهند و یاهو به سرعت تصمیم خود را اجرا می کند. برخی از اخراج ها کارمندان فناوری تبلیغات هستند. یاهو استراتژی هایی را دنبال کرده است که اکنون می گوید سودآور نیستند و اکنون می خواهد رویکرد خود را تغییر دهد.

دیدگاهتان را بنویسید