کارمندان ایمیلی از جف کلارک، یکی از مدیران دل، در مورد طرح اخراج دسته جمعی شرکت دریافت کردند.

دیل

شرکت دل در ژانویه 2020، تقریباً 165000 کارمند داشت، اگرچه تا قبل از امروز تعداد آنها به 133 کاهش یافته بود. دل اکنون می خواهد 5 درصد دیگر از کارکنان خود را اخراج کند. با این محاسبه 6650 نفر از افراد دل شغل خود را از دست می دهند.

طی ماه گذشته بیش از 80 هزار نفر منابع انسانی در شرکت های بزرگ فناوری شغل خود را از دست داده اند. اما برنامه کاهش هزینه ها در این شرکت ها هنوز به پایان نرسیده است.

بی ثباتی وضعیت اقتصادی به طور کلی و کاهش فروش سیستم های کامپیوتری دل باعث شده این شرکت برنامه اخراج و کاهش هزینه های موجود را اجرا کند. در ماه‌های گذشته، بزرگترین شرکت‌های فناوری جهان از این روند پیروی کردند و دل اولین شرکتی نبود که کارگران را اخراج کرد.

کارمندان دل ایمیلی از جف کلارک، یکی از مدیران عامل و معاونان دل دریافت کردند و از طرح گسترده اخراج شرکت مطلع شدند که موضوعی جدی است. وی در این نامه به کارکنان اعلام کرد که اقدام انجام شده به دلیل شرایط اقتصادی موجود بوده و شرکت چاره ای جز اخراج تعدادی از کارکنان نداشته است.

دل 5 درصد از نیروی کار خود را در سراسر جهان اخراج می کند

دل برای اینکه بتواند به مسیر تجاری خود ادامه دهد، مجبور شده است با تعدادی از موارد دست و پنجه نرم کند نیروی کار خداحافظی کنید بدون شک گرفتن چنین تصمیمی کار آسانی نبود، اما برخی از شرکت ها برای بقای خود باید تغییراتی ایجاد کنند.

درآمد دل در سه ماهه گذشته، 6 درصد کاهش و به 25 میلیارد دلار رسید و اکنون این شرکت قصد دارد با کاهش تعداد کارکنان خود هزینه ها را مدیریت کند. بر اساس داده های Canalis، Gartner و IDC، آمار فروش سیستم های کامپیوتری برای چهارمین ماه متوالی کاهش یافت و دل بیشترین درصد ضرر را به ثبت رساند.

در سال 2015، Dell emc آن را به قیمت 67 میلیارد دلار خرید که در واقع بزرگترین معامله فناوری در تاریخ آن دوره بود. سال گذشته، این شرکت پیشنهاد خرید Broadcom را به مبلغ 61 میلیارد دلار داد، اما متوقف شد. اکنون دل مجبور به کاهش هزینه ها شده است و باید دید این اقدام تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید