در جهان حاضر که تکنولوژی در ساخت دهکده‌ی جهانی پیش قدم شده است، بسیاری از ما نگران اطلاعات شخصی خود در اینترنت هستیم و در همین راستا بسیاری از ما در تلاشیم تا هر چه ترفند و روش هست را بیاموزیم تا اطلاعات خود را از دیگران مخفی کنیم.

با توجه به توسعه و گسترش اینستاگرام در فضای کنونی، خیلی از اطلاعات ما در معرض دسترسی دیگران قرار گرفته است و حال به دنبال آن هستیم تا اطلاعات خود را از دسترس دیگران خارج کنیم. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید پیام های خود در دایرکت دوستانتان را حذف کنید. استوری های خود را حذف کنید. حتی نمی خواهید دیگران اصلا نام پیج شما را ببینند. ما در همین راستا مقاله‌ی زیر را نوشته‌ایم تا شما بتوانید به راحتی اطلاعات شخصی خود در اینستاگرام را به صورت دائمی و موقت حذف کنید.

در این مقاله سعی شده است تا جدیدترین قابلیت‌ها و امکانات اینستاگرام در نظر گرفته شود. از همین رو مقاله ای کامل و جامع شده است که در ان تمامی نکات و توضیحات به همراه تصاویر برای درک بیشتر و بهتر موضوع آورده شده است. ما این مقاله را به دو بخش موقت و دائمی تقسیم کرده‌ایم.

حذف موقت اطلاعات شخصی

بخش موقت حذف اطلاعات شخصی بدین معناست که اطلاعات برای همیشه حذف نمی شوند بلکه شما می توانید از طریق سایت اینستاگرام هر زمان که بخواهید اقدام به بازگردانی آن ها بکنید.

حذف کامنت اینستاگرام

حتما برای شما هم پیش آمده که در زیر پستی کامنتی را قرار داده‌اید و بعد متوجه می شوید که اشتباه کرده اید، حالا در تلاشید تا آن را حذف کنید. یا حتی افرادی در زیر پست های شما کامنت هایی را قرار داده‌اند که اصلا برای شما جذاب نیست و چه بسا برخی از آن‌ها شما را ناراحت می کند. اصلا جای نگرانی نیست، شما می توانید با روش زیر به راحتی اکانت هایی که خود زیر پست دیگران گذاشته‌اید و یا اکانت هایی که دیگران زیر پست های شما گذاشته‌اند را به راحتی حذف کنید.

حذف کامنت اینستاگرام

ابتدا روی پستی که می خواهید کامنت آن را حذف کنید، بروید. سپس خود کامنت مربوطه را نگه دارید. در گوشه‌ی سمت راست بالا سطل زباله را می بینید. کامنت را به سمت سطل زباله بکشید. حالا کامنت مدنظر شما حذف می شود.

حذف پست اینستاگرام

اینستاگرام به ما قابلیتی ارائه داده است که به وسیله‌ی آن می توانیم پست های خود را به صورت موقت حذف کنیم. این بخش را قسمت آرشیو اینستاگرام می گویند. در این بخش پست از دید کاربران شما مخفی می شود، در صورتی که شما آن پست را دارید و هر زمان که بخواهید می توانید آن را دوباره آپلود کرده تا فالوور های شما ان را ببینند.

هر پستی را که می‌خواهید کاربران کاربران شما از این زمان تا هر زمانی که شما بخواهید نببنند، انتخاب کنید. پس از انتخاب در گوشه‌ی ست راست یک آیکون سه نقطه ای را می بینید. بر روی آیکون نشان داده شده بروید. در صفحه ای جدید گزینه های متفاوتی برای شما نمایش داده می شوند و شما تنها با انتخاب گزینه‌ی archive می توانید به راحتی پست خود را از نگاه دیگران مخفی کنید.

با این روش به راحتی می توانید اطلاعات خود را محفوظ نگه دارید و از دیدن اطلاعات شما توسط دیگر کاربران خودداری کنید.

حذف پست اینستاگرام

حذف دایرکت اینستاگرام

حتما برای شما هم پیش آمده که پیامی را اشتباها در دایرکت فردی ارسال می کنید و حالا در تلاشید تا پیام را هم برای خودتان و هم برای گیرنده حذف کنید. خیلی از اوقات کاربران هول می شوند و با قطع اینترنت تلاش می کنند تا از دریافت پیام توسط گیرنده خودداری کنند. حالا در جدیدترین آپدیت اینستاگرام آمده است که شما به راحتی می توانید پیام‌ها را به صورت دو طرفه حذف کنید.

نکته: البته دقت داشته باشید که شما تنها پیام‌هایی را می توانید به صورت دو طرفه حذف کنید که خود ارسال کننده‌ی پیام باشید. شما نمی توانید پیام های گیرنده را به صورت دو طرفه حذف کنید.

حذف اطلاعات شخصی از اینستاگرام

حذف یک طرفه دایرکت اینستاگرام

در این روش شما می توانید تمام پیام‌ها را برای خود حذف کنید. البته دقت داشته باشید که پیام‌ها تنها برای شما حذف می شوند. و امکان حذف آن‌ها برای کاربر روبروی شما وجود ندارد. در این روش باز هم بر روی آیکون هواپیما در گوشه سمت راست بالا می روید. با انتخاب آن وارد صفحه ای می شوید که پیام های مختلف شما با کاربران در آن نمایش داده می شود. حال بر روی اکانت مورد نظر رفته و چند ثانیه نگه دارید، می بینید که صفحه ای جدید برای شما نمایش داده می شود که در آن صفحه با انتخاب گزینه‌ی delete تمامی پیام‌ها برای شما حذف خواهند شد.

حذف دو طرفه دایرکت اینستاگرام

حذف اطلاعات شخصی از اینستاگرام

ابتدا از وارد بخش دایرکت شوید. برای ورود به این بخش باید از طریق آیکون هواپیما در گوشه‌ی سمت راست اقدام کنید. پس از ورود به قسمت پیام‌ها، بر روی اسم شخص مورد نظر که پیام را برای او فرستاده‌اید بروید. پوشه پیام‌های تان را باز کنید. بر روی پیام مربوطه بروید و چند ثانیه آن را نگه دارید. حال گزینه‌ی unsend massage را بزنید. هم اکنون پیام برای هر دو نفر شما حذف می شود.

نکته: یکی از نکاتی که اصولا دوستان فراموش می کنند و یا به آن دقت نمی کنند، این است که آن‌ها برای حذف پیام های دو طرفه باید پیام‌ها را به صورت تکی تکی حذف کنند. شما نمی توانید به صورت یکجا پیام‌ها را برای هر دو کاربر حذف کنید.

حذف استوری

برای شما هم پیش آمده که استوری خود را آپلود کرده‌اید بدون این که بخواهید. حال بسیار ناراحتید که چرا دیگران می توانند استوری شما را ببینند. اصلا جای نگرانی نیست. شما می توانید به راحتی استوری خود را حذف کنید. برای این کار تنها نیاز است تا که استوری خود را باز کنید. بر روی گزینه‌ی more رفته و گزینه‌ی delete اینستاگرام را انتخاب کنید. حال اینستاگرام شما حذف می شود و هیچ کابری نمی تواند آن را ببیند.

اکانت خود را مخفی کنید

یکی از روش‌هایی که امروزه نیز بسیار رایج است این است که شما حسابتان را برای مدتی غیرفعال می کنید و در هر زمان که بخواهید آن را بر می گردانید. در این روش هیچ گونه آسیبی به اطلاعات شما وارد نمی شود. شما تنها اطلاعات خود را برای مدت زمانی که می خواهید از دید کاربران مخفی می کنید. به این روش دی اکتیو کردن حساب می گویند. برای انجام آن حتما باید از طریق سایت اینستاگرام اقدام کنید.

ابتدا وارد سایت اینستاگرام می شوید. پس از وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور، اینستاگرام برای تایید شما از شما می خواهد که رمز ارسالی برای شماره تلفن را در کادر نمایش داده شده وارد کنید. حتی به شما می گوید در صورتی که به شماره تلفن خود دسترسی ندارید، یکی از رمز های بکاپ را بنویسید تا بتوانید به اکانت خود وارد شوید. حال از قسمت ادیت پروفایل وارد صفحه ای جدید می شوید. در این صفحه ابتدا از شما می خواهد تا دلیل دی اکتیو کردن اکانت خود را بگویید. پس از پر کردن این قسمت از شما می خواهد که برای دومین بار رمز خود را وارد کنید. پس از وارد رمز عبور گزینه‌ی Temporarily disable account را فشار می دهید.

حال دوباره اینستاگرام از شما می پرسد که آیا مطمئن هستید که می خواهید حساب خود را دی اکتیو کنید و شما با انتخاب گزینه‌ی yes نظر مثبت خود را اعلام می کنید و اینستاگرام برای مدتی که شما می خواهید حساب شما را از دسترس بقیه‌ی کاربران خارج می کند.

آموزش حذف اطلاعات شخصی از اینستاگرام حذف اینستاگرام - همیارسوشال حذف اطلاعات شخصی از اینستاگرام دلایل دی اکتیو حساب اینستاگرام حذف دائمی اطلاعات شخصی

حذف دائمی اطلاعات شخصی

حذف دائمی اطلاعات شخصی در اینستاگرام نیز راه‌هایی دارد که شما می توانید برای همیشه اطلاعات خود را از دسترس دیگران خارج کنید.

حذف پست اینستاگرام

در بالا گفتیم که روشی وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن پست های اینستاگرام خود را به صورت موقت حذف کنید و یا از دسترس دیگر کاربران خارج کنید. حال در اینجا می خواهیم روش دائمی آن را بگوییم. در این روش شما می توانید پست های خود را به صورت دائمی حذف کنید. برای این کار تنها باید بر روی پست مربوطه که برای حذف انتخاب کرده‌اید، بروید. یک آیکون سه نقطه در گوشه‌ی سمت راست بالا وجود دارد که با کلیک بر روی آن صفحه ای برای شما باز می شود، که در آن صفحه با انتخاب گزینه‌ی delete پست شما برای همیشه حذف می شود.

حذف پست اینستاگرام

اکانت خود را برای همیشه حذف کنید

آخرین روشی که می توانید به وسیله‌ی آن اطلاعات شخصی خود را از دسترس دیگران خارج کنید، این است که حساب خود را برای همیشه از بین ببرید. با این کار اطلاعات شخصی شما از دسترس دیگران خارج می شود. در این روش تمامی اطلاعات شما از بین می رود. حتی اینستاگرام خود نیز قادر نیست تا اطلاعات شما را بازیابی کند . پس قبل از انجام ان حتما دقت کنید. برای انجام ان حتما باید وارد سایت زیر شوید.

لینک سایت حذف اکانت اینستاگرام

پس از ورود به سایت اینستاگرام از شما می خواهد تا نام کاربری و پسورد خود را وارد کنید. پس از وارد کردن نام کاربری و پسورد، کدی را برای شماره تلفن شما ارسال می کند و از شما می خواهد که آن کد را وارد کنید. اگر به هر لیلی شماره تلفن شما دردسترس نیست، می توانید یکی از رمزهای بکاپ را وارد کنید. با وارد کردن آن، وارد صفحه ای برای حذف می شوید. در این صفحه از شما دلیل حذف اکانت اینستاگرام خود را می خواهد.

حال باید یکی از گزینه‌ها را انتخاب کنید. همچنین از شما می خواهد که برای دومین بار رمز خود را وارد کنید. با وارد کردن آن و انتخاب گزینه‌ی permanently delete my account از شما می پرسد که آیا مطمئن هستید که می خواهید حساب خود را حذف کنید و شما با انتخاب گزینه‌ی yes اکانت خود به همراه تمام اطلاعات شخصی خود را برای همیشه از دسترس کاربران خارج می کنید.

اکانت خود را برای همیشه حذف کنید اکانت خود را برای همیشه حذف کنید اکانت خود را برای همیشه حذف کنید

دانلود دیتاهای شخصی از اینستاگرام

با توجه به این که اینستاگرام تمامی اطلاعات شما را پس از دلیت اکانت از بین می برد، شما می توانید پیش از آن یک بکاپ از اطلاعات خود بگیرید. برای این کار حتما باید از طریق سایت اینستاگرام اقدام کنید. ابتدا وارد سایت اینستاگرام می شوید. پی از وارد کردن نام کاربری و پسورد، وارد پروفایل خود می شوید و از قسمت تنظیمات وارد بخش privacy and security می شوید. در این قسمت گزینه‌ی data download انتخاب کرده. در این قسمت اینستاگرام از شما یک ایمیل می خواهد تا اطلاعات و دیتاهای حساب شما را به آن ارسال کند و پس از وارد کردن ایمیل، اطلاعات برای ایمیل شما ارسال می شود. حال شما می توانید با مراجعه به ایمیل خود لینک آن را ببینید و با کلیک بر روی آن دانلود دیتا و اطلاعات از اینستاگرام آغاز می شود. هم اکنون تمامی دیتاها و اطلاعات حساب شما در دسترس شماست.

دانلود دیتاهای شخصی از اینستاگرام

جمع بندی

شما به عنوان یک کاربر می توانید به راحتی اطلاعات شخصی خود را از دسترس دیگران خارج کنید. شما حتی می توانید با حذف اطلاعات شخصی خود از اینستاگرام اجازه‌ی دسترسی اینستاگرام به آن‌ها را نیز ندهید. از این به بعد با خیالی آسوده تر می توانید در اینستاگرام فعالیت کنید و از آن لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید