باتری یوپی‌اس چیست؟

آیا با کاربردهای باتری‌ یو پی اس آشنایی دارید؟ همه ما برای حفظ وسایل برقی خود هنگام قطعی‌های ناگهانی هزینه‌هایی را صرف خرید محافظ‌ها می‌نماییم تا بتوانیم در مواقع اضطراری مانع از خرابی این وسایل شویم. اما این امر برای صنایع بزرگ و سازمان‌ها کاربردی نبوده و می‌تواند خسارات جانی و مالی قابل‌توجه ای را به بار آورد به همین جهت بایستی به دنبال یک راه‌حل بهتر بود. باتری‌های یوپی اس از جمله راهکارهای بسیار مهمی هستند که باقابلیت‌های بی‌نظیر خود قادرند تا به تأمین انرژی موردنیاز صنایع کمک نموده و به این طریق شرایطی مطلوب را برای آن‌ها رقم بزنند.

معیارهای خرید باتری یو پی اس به همراه معرفی بهترین برندهای بازار

بر این‌ اساس می‌توان گفت این باتری یو پی اس منبع‌های تغذیه‌ای هستند، که در شرایط اضطراری می‌توان با استفاده از آن‌ها برق موردنیاز خود را تأمین نمود. همین امر موجب شده است تا هم اکنون به طور گسترده‌ای از انواع مختلف باتری‌های یوپی‌اس حتی برای مصارف شخصی نیز استفاده گردد. اما نکته‌ای که نباید فراموش کرد این است انتخاب یک باتری بی‌کیفیت می‌تواند شرایط بدتری را به بار آورد بنابراین بهتر است خرید خود را حتماً از برندهای معتبری انجام دهید که در راستای تولید باتری یوپی‌اس فعالیت دارند.

این روزها در سراسر دنیا می‌توان برندهای مختلفی را مشاهده نمود که با به‌کارگیری تکنولوژی‌های بسیار پیشرفته سعی دارند تا نیازمندی‌های مردم را در این زمینه برآورده سازند. هرکدام از محصولات این شرکت‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند که شما با درنظرگرفتن برخی فاکتورها می‌توانید بهترین خرید خود را از طریق آن‌ها تجربه کنید اما این فاکتورها چه هستند؟ در ادامه پاسخ به این پرسش به بررسی بهترین برندهای تولیدکننده باتری‌های یوپی‌اس نیز خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

در خصوص باتری یو پی اس (ups) چقدر می دانید؟

قبل از بررسی تخصصی برندهای تولیدکننده باتری یو پی اس (ups) در بازار ایران بهتر است به‌صورت اجمالی به تشریح ویژگی‌ها و یا عملکرد باطری یو پی اس بپردازیم. تا با دید روشن تری ادامه این نوشتار را مطالعه کنید. برخی افراد باتری‌های یوپی اس را باتری‌های خودرو یکی می‌دانند و این امر نیز به دلیل شباهت‌های ظاهری آن‌هاست درحالی‌که این باتری‌ها تفاوت‌های قابل‌توجه ای با یکدیگر داشته و نمی‌توان آن‌ها یکی دانست. شما با خرید یک باتری یوپی‌اس  باکیفیت قادر خواهید بود تا برای همیشه از شر نوسانات برقی و قطع شدن آن خلاص شده و به این طریق شرایط بهتری را تجربه کنید.

فاکتورهای مهم در خرید باتری یو پی اس

همان گونه که در بخش قبل نیز تاکید نمودیم برای خرید باتری یوپی‌اس باید بر اساس فاکتورهای بسیار مهمی عمل نمود تا بتوان در انتها کالایی را خریداری نمود که با نیازمندی‌های شما مطابقت کامل دارد. معیارهایی که در این زمینه مطرح شده‌اند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند بنابراین باستی درباره آن‌ها به اطلاعات کاملی دست‌یابید. از مهم‌ترین فاکتورهای خرید یک باتری یوپی‌اس مناسب و باکیفیت می‌توان موارد زیر را نام برد.

 تعداد دفعات شارژ

برای مورد بررسی قراردادن تعداد دفعات شارژ باتری یوپی‌اس از تعریفی با عنوان عمق دشارژ استفاده می‌گردد که طی این امر میزان تخلیه انرژی ذخیره شده در این باتری‌ها بیان می‌گردد. زمانی که تعداد دفعات شارژ این باتری‌ها افزایش یابد میزان کیفیت آن‌ها نیز کاهش خواهد یافت و این امری غیرقابل‌انکار است.

توجه داشته باشید هنگام خرید باتری‌های یوپی‌اس طول عمر مفید باتری و تعداد سیکل‌های مجاز شارژ در کاتالوگ‌هایی که مربوط به باتری موردنظر است درج می‌گردد و شما حتماً باید این کاتالوگ‌ها را مطالعه کنید تا به اطلاعات مفیدی در این باره دست‌یابید. کاهش عمق دشارژ، میزان عمر باتری را کاهش داده و در مقابل تعداد دفعات شارژ آن‌ها را نیز افزایش خواهد داد. با آگاهی یافتن از این موضوع می‌توانید باتری بهتری را خریداری کنید بنابراین توصیه داریم به‌سادگی از کنار این معیار عبور ننمایید.

تخلیه بار عمیق

تخلیه بار عمیق باتری یوپی‌اس را با نام چرخه دشارژ این باتری‌ها نیز می‌شناسند که اصطلاح بسیار مهمی برای توصیف فرایندی است که طی آن تمام انرژی ذخیره شده در باتری‌های یوپی‌اس مصرف می‌گردد. برای بررسی تخلیه بار روش‌های مختلفی وجود دارند که اگر بخواهیم به طور اجمالی آن‌ها را نام ببریم می‌توان دشارژ عمیق و دشارژ نیمه‌عمیق را نام برد.

تخلیه بار عمیق به معنای اتمام کامل باتری قبل از شارژ مجدد باتری است .درحالی‌که تخلیه بار نیمه‌عمیق فرایندی است که تخلیه نیمی از قدرت باتری را شامل می‌گردد. مدت زمانی که طول می‌کشد تا تخلیه بار عمیق باتری یوپی‌اس صورت گیرد, نشان‌دهنده میزان کارکرد این باتری‌ها و کیفیت آن‌ها است. بر همین اساس می‌توان گفت: اگر باتری موردنظر شما طی مدت‌زمان کوتاهی قبل از شارژ مجدد قدرت خود را از دست بدهد قدرت بالایی نخواهد داشت و درنظرگرفتن این معیار می‌تواند شرایطی بسیار مطلوب را برای شما هنگام خرید رقم بزند.

وزن

باتری یوپی‌اس دارای ابعاد و وزن متفاوتی است و این ویژگی‌ها را ,بر اساس آمپرساعت آن‌ها  مورد بررسی قرار می‌دهند. برندهایی که در حوزه تولید باتری‌های یوپی‌اس فعالیت دارند بر اساس آمپرساعت از استانداردهای مهمی برای طراحی ابعاد و وزن این باتری‌ها استفاده می‌کنند, تا در نهایت بتوانند به نتایج سودمندی دست یابند.

باتوجه‌ به مطالبی که بیان شد, نباید وزن و ابعاد باتری یوپی‌اس از این استانداردها کمتر باشد, چرا که پایین بودن وزن باتری به معنای نازک بودن و یا به‌کارگیری آلیاژهای دیگری به‌غیر از سرب در الکترودها است. چنین شرایطی نشان می‌دهد طول عمر مفید باتری کم بوده و نمی‌تواند در طولانی‌مدت نیازمندی‌های شما را برآورده سازد.

گارانتی

گارانتی یکی از مهم‌ترین معیارهای خرید باتری یوپی‌اس به شمار می‌رود که نادیده‌گرفتن آن به معنای عدم دریافت خدمات پس از فروش است. برندهای معتبر تولیدکننده باتری‌های یوپی‌اس ,در راستای ارائه خدمات کامل‌تر ,گارانتی‌ها و خدمات پس از فروشی را برای شما در نظر گرفته‌اند, تا به این طریق کیفیت محصولات خود را تضمین سازند.

گارانتی باتری یو پی اس

بر اساس این گارانتی‌ها اگر باتری طی بازه زمانی مشخصی با مشکل و یا خرابی مواجه گردد, شما می‌توانید با کارت گارانتی مشکل ایجاد شده را اعلام نموده و از این شرکت‌ها بخواهید خرابی ایجاد شده را برطرف ساخته و یا باتری جدید به شما بدهند. نکته‌ای که نباید فراموش کنید این است که شرایط خاصی می‌توانند موجب ابطال این گارانتی‌ها شوند که به طور مختصر شامل متورم شدن بدن باتری یوپی‌اس ، تخلیه بیش از اندازه باتری، اتصال کوتاه‌بین ترمینال‌ها و شکستگی درب و قسمت جلویی به دلیل ضربه خوردن می باشد.

قالب بیرونی

قالب بیرونی باتری نشان‌دهنده میزان مقاومت آن‌ها در برابر عامل‌های آسیب‌رسان هست. اگر یک باتری از قالب محکمی برخوردار باشد قطعاً در طولانی‌مدت دچار خرابی نخواهد شد و در مقابل قالب‌های بی‌کیفیت, شما را با مشکلات متعددی مواجه خواهند ساخت.

برندهای محبوب تولیدکننده باتری‌های یوپی‌اس

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به برندهایی اشاره کنیم که به‌عنوان بهترین برندهای تولیدکننده باتری‌های یوپی‌اس در بازار ایران شناخته می‌شوند.شما با خرید از این برندها می‌توانید صاحب باتری‌هایی کاملاً اورجینال و باکیفیت شوید. این برندها شامل موارد زیر می‌شوند.

 • برند یوفو 
  • 
  برند صنعت 
  • 
  برند هیتاکو 
  • 
  برند سپاهان 
  • 
  برند لانگ

باتری یو پی اس یوفو

باتری یوفو از جمله برندهای تولیدکننده باتری‌های یوپی‌اس شناخته می‌شود که محصولات تولیدی این برند, از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و در حال حاضر می‌توان به طور گسترده این باتری‌ها را در سطح بازار داخلی مشاهده نمود. باتری یوفو از گارانتی سلامت کالا برخوردار بوده و برند یوفو تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا به این صورت رضایت مشتریان خود را جلب سازد. شما با خرید باتری یوپی‌اس یوفو صاحب محصولی خواهید شد که عمر مفید بالایی داشته و به‌خوبی می‌تواند در درازمدت نیازمندی‌های شما را پاسخگو باشد.

باتری یوفو

این روزها فروشگاه‌های بسیاری در راستای عرضه و فروش باتری یوپی‌اس یوفو فعالیت دارند که می‌توان از طریق آن‌ها باتری‌های موردنیاز خود را تهیه نمود. نکته‌ای که نباید فراموش کنید انتخاب درست این فروشگاه‌ها است چرا که نمی‌توان تمام آن‌ها را معتبر دانست. بنابراین اگرشما نیز اصل بودن و بهره‌مندی از کیفیت بسیار بالا را مهم می‌دانید بهتر است در انتخاب یک فروشگاه مناسب دقت عمل بالایی را به کار گیرید.

باتری یوپی اس صنعت

دومین نوع از باتری یوپی‌اس که قصد داریم به بررسی آن بپردازیم متعلق به برند صنعت است که با نام باتری صنعت شناخته می‌شود. در ابتدای سال 1382 بود که برند صنعت توسط  شرکت رایان پارس راه‌اندازی شد. این شرکت به‌واسطه تعدادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران تأسیس گردید,و هم اکنون یکی از بهترین برندهای تولیدکننده باتری‌های یوپی‌اس در بازار ایران است. برند صنعت باسابقه درخشان۲0ساله خود تولیدکننده محصولاتی است که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و باتکیه‌بر قابلیت‌ها و کیفیت بی‌نظیر خود قادرند بهترین‌ها را برای شما به ارمغان آورند.

خرید باتری یوپی‌اس صنعت مزیت‌های قابل‌توجه ای برای شما به همراه دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به استفاده از سرب کاملاً خالص در تولید این دسته از باتری‌های یوپی‌اس اشاره نمود. تمام آمپرهای خط تولید می‌توانند از این باتری‌ها استفاده نمایند ,به همین جهت است که در حال حاضر صنایع و بخش‌های مختلفی را می‌توان شاهد بود که برای تأمین انرژی موردنیاز خود از این باتری‌ها استفاده می‌کنند.

نکته‌ای که باید بدانید این است بیشتر شرکت‌های تولیدکننده باتری یوپی‌اس از سرب خالص استفاده نمی‌کنند و همین موضوع موجب شده است تا طول عمر بالایی را برای محصولات آن‌ها شاهد نباشیم. برند صنعت با به‌کارگیری سرب‌هایی با درصد خلوص بالا شرایطی را برای شما فراهم ساخته است تا بتوانید این باتری‌ها را به مدت 10 تا 12 ساعت مورداستفاده قرار دهید درحالی‌که باتری‌های تولیدی توسط برندهای دیگر دارای طول عمری برابر با 5 ساعت هستند.

باتری یوپی‌اس هیتاکو

هیتاکو یکی دیگر از برندهای تولیدکننده باتری یوپی‌اس می باشد که در سال 2002 در کشور چین راه‌اندازی گردید. این برند با سرمایه‌گذاری‌های زیاد، ارائه نمودن قیمت‌های رقابتی و ارائه محصولاتی باکیفیت توانست طی مدت‌زمان کوتاهی به‌عنوان بهترین تولیدکننده باتری‌های یوپی‌اس شناخته شود. هم اکنون این برند دارای چندین خط تولید مختلف در شهرهای شانگهای، هنگ یانگ و شنزن می باشد که با ارائه محصولات متنوع خود که انواع مختلفی از باتری‌ها از جمله باتری‌های یوپی‌اس را در برمی‌گیرند توانسته است در بازار به جایگاه قابل‌توجه ای دست یابد.

هم اکنون شما می‌توانید مدل‌های مختلفی از باتری یوپی‌اس هیتاکو را در بازارهای داخلی تهیه نمایید, چرا که محصولات این برند به طور گسترده‌ای در بازار ایران به فروش می‌رسند. علت این امر نیز کیفیت بسیار بالای باتری‌های هیتاکو، خدمات پس از فروش بی‌نظیر و قیمت مناسب این باتری‌هاست که همگی در کنار هم می‌توانند به شما کمک کنند تا بهترین خرید خود را تجربه کنید.

باتری یوپی‌اس سپاهان

باتری یو پی اس سپاهان از مجموعه محصولات تولیدی شرکت صنعتی سپاهان است که از نوع باتری‌های سیلد اسید است. این باتری هایکی از بهترین منبع‌های تغذیه در شرایط اضطراری هستند که در صورت خرید مزیت‌های قابل‌توجه ای برای شما به همراه دارند. شما می‌توانید به‌راحتی محصولات این برند را در مسافرت‌های خود نیز مورداستفاده دهید چرا که مقاومت بسیار بالایی داشته و به‌خوبی می‌توانند نیازمندی‌های شما را برآورده سازند.

باتری یوپی‌اس لانگ

شرکت کونگ لانگ فعالیت خود را در سال 1990 آغاز نمود و طی مدت‌زمان کوتاهی توانست ,به یکی از برندهای تخصصی تولید باتری یوپی اس تبدیل گردد. محصولات این برند, با نام لانگ شناخته می‌شوند. نکته‌ای که بایستی بدانید, این است که این برند در کشور ویتنام نیز دو خط تولید داشته و تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا نیازمندی‌های مشتریان خود را برآورده سازد. باتری یوپی‌اس لانگ بر اساس استانداردهای روز دنیا تولید می‌گردد و این امر موجب شده است تا از سطح کیفیتی بسیار بالایی برخوردار باشد.

معرفی مرکز خرید باتری یوپی‌اس

با مطالعه مطالبی که در بخش‌های قبل بیان شد و با تاکید بر این موضوع که بایستی در انتخاب فروشگاه عرضه‌کننده باتری یوپی‌اس دقت کنید ,شما نیز ممکن است با این پرسش که بهترین فروشگاه عرضه باتری یوپی‌اس چه ویژگی‌هایی دارد مواجه گردید. تعدد بسیار بالای این فروشگاه‌ها ممکن است شما را با ابهامات بسیار زیادی مواجه سازد, به همین جهت توصیه داریم قبل از خرید حتماً به بررسی اعتبار این فروشگاه‌ها بپردازید. مجموعه مهندسی و بازرگانی هانیکا به‌عنوان عرضه‌کننده باتری های یو پی اس ,امکانات و خدماتی را برای شما فراهم نموده است تا به‌صورت اینترنتی سفارش‌های خود را ثبت نموده و بهترین نوع باتری ها را با آخرین تاریخ تولید و مستقیما از کارخانه در کلیه نقات کشور تحویل بگیرید به این طریق شرایط مطلوبی را برای خود رقم بزنید.

این مجموعه در فروشگاه اینترنتی خود امکان مقایسه محصولات، ویژگی‌ها و قیمت باتری‌های یوپی‌اس را در اختیار شما قرار داده‌است, تا از خدماتی شامل تنوع بسیار بالای محصولات داخلی و خارجی، خدمات پس از فروش معتبر، مشاوره‌های مفید، ارسال رایگان و عرضه محصولات اصل , نهایت لذت را ببرید.

نتیجهگیری

انتخاب یک فروشگاه معتبر جهت خرید باتری یوپی‌اس , به شما کمک می‌کند تا خریدی هوشمندانه را انجام دهید. چرا که این فروشگاه‌ها باتکیه‌بر اعتبار بسیار بالای خود دارای محصولاتی اورجینال و باکیفیت بوده و خدمات پس از فروش قابل‌توجه ای را نیز برای شما در نظر گرفته‌اند. هم اکنون شما می‌توانید برندهای مختلفی را در بازار ایران مشاهده نمایید که تمام محصولات آن‌ها از طریق فروشگاه های مجموعه مهندسی و بازرگانی هانیکا به فروش می‌رسند.

شماره واحد فروش

۰۲۱-۲۸۴۲۲۷۹۵

۰۹۲۱۰۳۲۹۸۹۱

دیدگاهتان را بنویسید