بیل گیتس، یکی از ثروتمندترین افراد جهان، اعلام کرده است که قصد دارد تمام دارایی های 114 میلیارد دلاری خود از جمله خودروهای لوکس و املاک و مستغلات را به بنیاد خیریه و کمک های مالی اهدا کند.

بیل گیتس

بیل گیتس، یکی از ثروتمندترین افراد جهان، اعلام کرد که قصد دارد ارزش تمام دارایی های خود را به تدریج افزایش دهد. 114 میلیارد دلار که شامل اتومبیل های لوکس و املاک او برای بنیاد خیریه و کمک های بشردوستانه او می شود کهبنیاد بیل و ملیندا گیتساهدایی که او و همسر سابقش تأسیس کردند.

بنیانگذار مایکروسافت در تاپیک توییت جدیدش او با اشاره به مشکلات ناشی از همه‌گیری، جنگ در اوکراین و عوامل دیگر، اعلام کرد که در ماه جاری 20 میلیارد دلار به این بنیاد کمک خواهد کرد. گیتس در بخشی از این توییت نوشت:

“در حالی که به آینده نگاه می کنم، قصد دارم تقریباً تمام دارایی هایم را به بنیاد بسپارم. در فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار خواهم گرفت و در نهایت آن را ترک خواهم کرد.”

بیل گیتس را در لیست میلیاردرهای جهان قرار دهید

بیل گیتس

بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، گیتس 113 میلیارد دلار او دارای ثروت است و یکی از هشت فرد ثروتمند جهان با دارایی بیش از 100 میلیارد دلار است. او هم هست چهارمین او ثروتمندترین فرد جهان است. ثروت عظیم او تقریباً هر کاری را در دنیا ممکن می کند. با این حال، او قصد دارد تقریباً تمام ثروت خود را به خیریه ها و سازمان های بشردوستانه اهدا کند.

اگرچه گیتس به تجملات علاقه دارد، اما یک موسسه خیریه به نام “بیل و ملیندا گیتساو بخش زیادی از درآمد خود را صرف آن می کند.

نکته جالب این است که گیتس و همسرش فکر می کنند عادلانه نیست که آنها ثروتمند باشند. به همین دلیل، آنها از طریق بنیاد بیل و ملیندا به مردم کمک زیادی می کنند. آنها همچنین متعهد شدند که بیشتر ثروت خود را از طریقتعهد بدهبنابراین به طور کلی 2010 راه اندازی شد، به امور خیریه کمک کنید.

بیل گیتس سال ها پیش آن را راه اندازی کرد.مایکروسافتاو توانست ثروت خود را صرفاً به دست آورد 130.5 میلیارد دلار تحویل دادن

این مربوط به خیلی وقت پیش است دومین او تا زمانی که به عنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته می شدالون ماسکبا انجام پروژه های فراوان در زمینه های مختلف در آن موفق شد نوامبر 2020 جایگزین کردن. اکنون ماسک در راس این لیست قرار دارد و با انجام فعالیت در زمینه های مختلف مدام در حال افزایش ثروت خود است.

دیدگاهتان را بنویسید