طبق سیاست جدید اپل، کارمندان باید سه روز در هفته کار خود را به صورت حضوری انجام دهند که اکنون کارمندان به آن اعتراض کرده اند.

سیب

گروهی از کارمندان اپل مخالفت خود را با سیاست جدید این غول فناوری مبنی بر اینکه کارمندان باید سه روز در هفته حضوری کار کنند، ابراز کرده اند.

در اوایل این ماه، اپل به کارمندان خود اعلام کرد که از تاریخ 5 سپتامبر (14 سپتامبر) باید سه روز در هفته در دفتر حضور داشته باشند. به گفته کوپرتینوسی ها، کارمندان باید در روزهای سه شنبه، پنجشنبه و سومین روزی که رهبران تیم تعیین می کنند، شخصاً کار کنند.

طبق گزارش جدید فایننشال تایمز، تعدادی از کارمندان اپل از طرح جدید ناراضی هستند و در عوض از شیوه های کاری انعطاف پذیر حمایت می کنند. در این گزارش به کمپینی اشاره شده است که توسط گروه «Apple Together» سازماندهی شده و به امضای کارکنان رسیده است.

اعتراض کارکنان اپل به سیاست های این شرکت

سیب

Apple Together در کمپین خود ادعا می کند که سیاست های استانداردی که توسط رهبران ارشد اپل وضع شده است، این واقعیت را نادیده می گیرد که برخی از کارمندان خارج از ترتیبات اداری سنتی، شادتر و کارآمدتر کار می کنند. گروه کارمندان اپل می‌خواهند که کارمندان بتوانند در مورد ترتیبات کاری با مدیران خود تصمیم بگیرند و این تصمیمات نباید مشمول تاییدیه‌های سطح بالا یا رویه‌های پیچیده باشد.

این کمپین بیان می‌کند که اپل باید به جای ممنوعیت کار انعطاف‌پذیر در جایی که کارمندان احساس راحتی می‌کنند، تشویق کند.

اپل همیشه مشتاق بوده تا کارمندان خود را به دفتر بازگرداند. تیم کوک، مدیر عامل این شرکت، همواره از همکاری چهره به چهره به عنوان یکی از نکات کلیدی در کسب و کار و موفقیت اپل یاد کرده است.

Apple Together در چند سال گذشته با برخی از سیاست های داخلی این شرکت مخالفت کرده است. در اوایل سال جاری، آنها همچنین به سیاست پشت به آفیس اپل اعتراض کردند. همچنین در همان زمان، مدیر یادگیری ماشین اپل، یان گودفلو، پس از بیش از سه سال به دلیل سیاست بازگشت به دفتر تصمیم گرفت از سمت خود استعفا دهد.

دیدگاهتان را بنویسید