طبق یادداشت تیم کوک، همه کارمندان باید روزهای سه شنبه و پنج شنبه سر کار حاضر شوند و روز سوم آنها توسط رهبران تیم تعیین می شود.

سیب او به کارکنان خود گفت که باید از دوشنبه 14 شهریور شروع کند (14 سپتامبر) از این به بعد سه روز در هفته به دفاتر مراجعه کنید. به عنوان بخشی از طرح ترکیبی خود برای بازگرداندن کارمندان به دفتر، غول فناوری آنها را ملزم می کند که در روزهای سه شنبه، پنجشنبه و سومین روزی که تیم انتخاب می کنند، کار کنند. شخصا برای کار

برنامه اولیه اپل این بود که از کارمندانش بخواهد سه روز در هفته از ماه می به دفتر بازگردند، اما این طرح به دلیل افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا به تعویق افتاد. در چند ماه گذشته، کارمندان اپل دو روز در هفته در دفاتر کار می کردند، اما طبق گزارش بلومبرگ، این شرکت اکنون در حال اجرای بازگشت کامل نیروی کار خود است.

سیب

در ابتدا قرار بود کارمندان روزهای دوشنبه، سه شنبه و پنج شنبه در دفاتر کار کنند، اما بلومبرگ می گوید برنامه اپل تغییر کرده است. حالا همه کارمندان باید سه شنبه و پنج شنبه سر کار بیایند، اما روز سوم توسط رهبران تیم تعیین می شود و متفاوت خواهد بود. روزهای دیگر، بیشتر کارمندان می توانند از خانه کار کنند.

تیم کوک، مدیرعامل اپل این تصمیم را با ارسال یادداشتی به کارمندانش اعلام کرد. در بخشی از این یادداشت آمده است:

زمانی که یک سال پیش برنامه آزمایشی خود را اعلام کردیم، گفتیم که این یک تجربه یادگیری برای همه ما خواهد بود و به برنامه خود برای ایجاد محیطی چابک که به تیم هایمان اجازه می دهد تا پیشرفت کنند متعهد هستیم. ما این تغییرات را بر اساس انجام می دهیم. بازخورد و بینش‌هایی که از شما و مدیرانتان دریافت کردیم.»

بسیاری از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری به دلیل همه‌گیری کرونا تصمیم گرفته‌اند کارمندان خود را از راه دور کار کنند، اما اپل چنین تصمیمی نگرفته است. همزمان با بحران جهانی، این شرکت به صراحت اعلام کرد که کارکنان باید چهره به چهره به دفاتر و روش های کاری خود بازگردند.

دیدگاهتان را بنویسید