با پیشرفت ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT انتظار می رود برخی از عملکردهای انسانی حذف شده و جایگزین این ابزارها شوند.

پشتیبانی از اندروید

چت ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی مانند ChatGPT عصر جدیدی از فناوری را آغاز خواهند کرد. این محصولات می توانند شعر بنویسند، در آزمون شرکت کنند و حتی در پرونده های قضایی وکیل باشند. این موضوع نگرانی هایی را در مورد بسیاری از کاهش مشاغل در آینده ایجاد کرد. یک متخصص در این زمینه معتقد است که هوش مصنوعی می تواند در پنج سال آینده جایگزین آن شود 20 از مشاغل

به گزارش دیلی میل، این نمایش چت کردن در سال 2022، فناوری هوش مصنوعی دوباره توجه را به خود جلب کرده است. این فناوری با قابلیت های فراوانی که دارد می تواند به سرعت جای بسیاری از مشاغل را بگیرد و همین موضوع باعث نگرانی بسیاری از افراد شده است.

ریچارد دیور، کارشناس هوش مصنوعی و رئیس مهندسی اجتماعی در Ultima می گوید: “من فکر می کنم ChatGPT می تواند جایگزین 20 درصد نیروی کار شود.” ChatGPT یک مد نیست، اما یک مد است انقلاب تکنولوژیک این جدیده. خود ربات‌ها لزوماً کار شما را تصاحب نمی‌کنند، اما انسان‌هایی که از آنها استفاده می‌کنند این کار را خواهند کرد.»

دیور می گوید هوش مصنوعی مانند بیت کوین، NFT یا لنزهای تماسی هوشمند روندی نیست. او در ادامه درباره تصاحب مشاغل توسط هوش مصنوعی صحبت می کند: “این فرآیند یک شبه اتفاق نمی افتد و انسان ها به طور خودکار جای خود را به ربات ها نمی دهند. اولین موج این تحول برای افراد با تجربه کمتری خواهد بود که از ابزارهای هوش مصنوعی استفاده می کنند. کمک در امور روزمره از خودشان استفاده کنند.”

هوش مصنوعی زودتر وارد برخی مشاغل می شود

در حال حاضر شرکت هایی وجود دارند که خدمات هوش مصنوعی خود را به جای خدمات انسانی ارائه می دهند. مثلا، Jounce AI این سرویسی است که امکان استفاده نامحدود از هوش مصنوعی را برای کپی رایتینگ فراهم می کند. یک شرکت پرداخت نکن او همچنین قصد دارد از چت بات مشابه ChatGPT به عنوان وکیل برای دفاع از یک پرونده در دادگاه استفاده کند.

ریچارد دوری می گوید: «استفاده از ChatGPT بی پایان است. تاکنون نمونه هایی از استفاده از این پلتفرم را در امور مختلف از آموزش تعمیر خودرو گرفته تا نوشتن کدهای برنامه نویسی مشاهده کرده ایم. مشاغل خلاق حداقل در حال حاضر آنها در خطر نیستند.

او می‌گوید این مشاغل باید هوش مصنوعی را بپذیرند و از آن برای تکمیل مهارت‌های خود استفاده کنند. یکی از شرکت هایی که همین رویکرد را اتخاذ کرده است، فین تک است شاخه که از هوش مصنوعی در بازاریابی و سایر بخش های فعالیت خود استفاده می کند.

مدیر عامل Twig معتقد است که هوش مصنوعی جایگزین مشاغل نخواهد شد، بلکه به عنوان ابزاری برای قادر ساختن افراد به کار سریعتر و کارآمدتر و عدم شرکت در فعالیت های تکراری و خسته کننده است.

دیدگاهتان را بنویسید