در بعضی مواقع، به دلایلی مانند کمبود زمان یا ترجیح خود مسافر، می‌توان از کانترهای فروش در فرودگاه برای خرید بلیط هواپیما استفاده کرد. همچنین با جستجو در اینترنت، می‌توانید به دنبال ارزانترین شرکت هواپیمایی ایران برای خرید بلیط هواپیما بگردید، که در تاریخ سفر تخفیف‌هایی برای مسافران در نظر گرفته شده است. در ادامه، روش خرید بلیط هواپیما در فرودگاه با سایت کیوچارتر را که یکی از مراجع ارزان قیمت بلیط هواپیماست را  بررسی خواهیم کرد.

برای خرید بلیط هواپیما در فرودگاه، ابتدا به سایت کیوچارتر به آدرس www.qcharter.ir وارد شوید. سپس مسیر پرواز خود را از بین مسیرهای پیشنهادی انتخاب کنید یا در کادر سمت راست “به کجا پرواز می‌کنید” مبدا و مقصد پرواز را وارد کنید. با وارد کردن دومین حرف از شهر مبدا و مقصد، سامانه به صورت هوشمند لیستی از شهرهای مشابه را برای شما باز می‌کند که باید از بین آن‌ها شهر مورد نظر را انتخاب کنید. سپس روی دکمه “جستجو” کلیک کنید.

سیستم، بهترین قیمت‌های مسیر انتخابی شما را تا ۱۵ روز آینده نمایش می‌دهد. برای مشاهده تمام پروازها در تاریخ مورد نظر، روی آن تاریخ کلیک کنید. روز اول نمایش داده شده روز جاری است اگر در لیست بلیطی وجود ندارد شکل یک هواپیما در صفحه نمایش داده می شود. در این مواقع هر چند دقیقه یکبار صفحه را دوباره لود کنید تا اگر مسافری از پرواز انصراف داد بلیط او برای شما نمایش داده شود.

چگونه در فرودگاه بلیط بخریم

 

با کلیک بر روی تاریخ مورد نظر، لیست کلیه پروازهای آن روز به ترتیب کمترین قیمت برای شما نمایش داده خواهد شد.

با توجه به زمان پرواز ، ظرفیت ، نوع بلیط (چارتری یا سیستمی) و شرکت هواپیمایی هر پرواز، بر روی دکمه “انتخاب” پرواز مورد نظر کلیک نمایید.

تصویر راهنما

 

پس از انتخاب پرواز، صفحه مشخصات مسافر برای شما باز خواهد شد که باید اطلاعات خواسته شده را با نهایت دقت تکمیل نمایید.

 سعی کنید در سایت ثبت نام کنید تا برای وارد کردن اطلاعات زیر در خریدهای بعدی  زمان زیادی درگیر نباشید(در منوی کاربری گزینه ثبت نام را بزنید)

  • در کادر (۱) نام خود را به زبان لاتین وارد نمایید.
  • در کادر (۲) نام خانوادگی خود را به زبان لاتین وارد نمایید.
  • در کادر (۳) برای پروازهای داخلی کد ملی و برای پروازهای خارجی شماره پاسپورت خود را بنویسید.
  • در کادر ۴ شماره موبایل خود را بنویسید.
  • در کادر ۵ عبارت امنیتی که در تصویر بالای کادر نمایان شده است را وارد نمایید، پس از اطمینان از صحیح وارد شدن اطلاعات بر روی دکمه رزرو کلیک نمایید.

تصویر راهنما

در مرحله بعد مشخصات شما نمایش داده خواهد شد:

  • در کادر (۱) آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. (بلیط به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد)
  • پس از آن بانک صادر کننده کارت خود را انتخاب نمایید و روی دکمه کلیک کنید.“پرداخت”
  • بعد از کلیک روی “پرداخت” سیستم به شما پیامی مبنی بر اطمینان از مشخصات وارد شده، زمان پرواز، مبدا و مقصد پرواز نمایش خواهد داد، پس از چک مجدد و اطمینان از صحت اطلاعات ،گزینه “از اطلاعات پرواز خود اطمینان دارم” را تیک نمایید و مجددا روی دکمه “پرداخت” کلیک نمایید.

تصویر راهنما

بعد از آن شما به درگاه اینترنتی بانک وصل خواهید شد که باید شماره کارت بانکی، رمز دوم، کد CVV2 ، تاریخ انقضا را وارد نمایید و روی دکمه پرداخت کلیک نمایید.

پس از پرداخت حتما روی دکمه “تکمیل فرآیند خرید” کلیک کنید، در غیر این صورت وجه به حسابتان برگشت خواهد گشت و بلیط برای شما صادر نخواهد شد.

تصویر راهنما

پس از پرداخت موفق بلیط برای شما به صورت آنی صادر شده و قابل رویت و چاپ می شود. و یک پیامک برای شما ارسال می گردد.

مرجع: کیوچارتر

دیدگاهتان را بنویسید