تیم کوک می گوید روند استخدام در این شرکت کندتر از قبل پیش می رود، اما استخدام کارمندان جدید به طور کامل متوقف نشده است.

تیم کوک

تیم کوک، مدیرعامل سیب وی در مصاحبه جدید خود تایید کرد که روند جذب نیرو در این شرکت کندتر از گذشته پیش می رود اما جذب نیروهای جدید به طور کامل متوقف نشده است.

در اواسط نوامبر، بلومبرگ گزارشی را منتشر کرد و اعلام کرد که اپل قصد دارد در واحدهای دیگر به جز بخش تحقیق و توسعه، کارمندان جدیدی استخدام کند. پایان سال 2023 برای توقف این گزارش و سایر گزارش‌ها، گزارش شد که اپل حتی در نظر دارد برخی از نیروهای خود را در سال 2023 با هدف کاهش هزینه‌ها کاهش دهد. اکنون تیم کوک مدیرعامل این شرکت در مصاحبه جدید خود شایعه تعلیق کامل استخدام ها را تکذیب کرد و تایید کرد که این شرکت همچنان در حال استخدام است اما سرعت استخدام در این شرکت به استثنای برخی از بخش ها کاهش یافته است. . ، در سایر واحدهای اپل، استخدام همچنان ادامه دارد.

استراتژی استخدام فعلی اپل با سایر شرکت های فناوری بسیار متفاوت است. اخیرا مرده 11000 کارمند این شرکت به دلیل نگرانی های اقتصادی خود را اخراج کرد و توییتر پس از خرید ایلان ماسک با اخراج های گسترده مواجه شد.

آخر شرکت های فناوری Snap، Lyft، Salesforce، Shopify، Coinbase و Stripe نیز در هفته های اخیر تصمیم مشابهی برای کاهش تعداد کار گرفته اند. ظاهرا اپل اقدام دیگری انجام داد و روند استخدام را کندتر از قبل کرد، اما آن را به طور کامل متوقف نکرد.

تیم کوک در مصاحبه جدید خود همچنین از توقف کار از راه دور و الزام حضور فیزیکی در برخی از برنامه های این شرکت صحبت می کند.

برنامه استخدام اپل

اگرچه گزارش های مختلفی در مورد تصمیم اپل برای توقف استخدام در سال 2023 منتشر شده است، تیم کوک در مصاحبه جدید خود به مشکل دیگری اشاره می کند. وی در این مصاحبه تایید کرد که فرآیند استخدام در این شرکت به طور کامل متوقف نشده است و قرار نیست در سال 2023 کارمندان جدید استخدام شوند. سیب برای متوقف کردن

وی همچنین توضیح داد که شرکت بسیار تلاش می کند تا سرمایه گذاری های بلندمدت انجام دهد و استخدام کارمندان جدید یکی از این موارد است. مدیر عامل اپل در طول مصاحبه خود اضافه کرد که روند استخدام در اپل کندتر از گذشته پیش می رود، اما متوقف نشده است. این شرکت در اکثر بخش ها حضور دارد استخدام خواهید داشت، اما برخی واحدها از این قانون مستثنی هستند.

تیم کوک معتقد است که وجود فیزیکی وجود دارد سیب، کلید نوآوری و کار گروهی است. او خاطرنشان کرد که کارمندان اپل پنج روز در هفته در دفتر نیستند و گاهی اوقات در تعطیلات آخر هفته دفتر شبیه شهر ارواح به نظر می رسد. باید دید اپل چه تغییراتی در روال حضور و غیاب کارکنان ایجاد خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید