از جمله این قوانین می توان به حذف رویکرد «خودسرانه» برای بازگرداندن حساب های ممنوعه اشاره کرد.

الون ماسک

eu به الون ماسک آگاه باش توییتر ممکن است از شرکت در این انجمن منع شوید مگر اینکه شبکه اجتماعی از مقررات نظارت محتوا پیروی کند.

فایننشال تایمز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که تیری برتون، کمیسر بازار داخلی اتحادیه اروپا، هنگام صدور این اخطار در حال تماس ویدیویی با مدیرعامل توییتر بوده است. سپس برتون در مورد تماس خود با ایلان ماسک صحبت کرد چهچهچه او نوشت که هنوز “کار بزرگی در پیش است”.

قوانینی که ایلان ماسک باید از آنها پیروی کند

اتحادیه اروپا

برتون در طول این تماس ویدیویی به ماسک گفت که توییتر باید از فهرستی از قوانین، از جمله حذف رویکرد “خودسرانه” برای بازگرداندن حساب های تعلیق شده پیروی کند. توییتر همچنین باید تا سال 2023 با “حسابرسی مالی مستقل جامع” موافقت کند.

در بررسی تماس برتون با ماسک، کمیسیون اروپا اعلام کرد که این دو توافق کرده اند که اتحادیه اروپا در اوایل سال 2023 یک “آزمایش استرس” در مقر توییتر انجام دهد تا این شبکه اجتماعی بتواند قبل از مهلت قانونی طبق مقررات اتحادیه اروپا برای ممیزی آماده شود. .

مقررات ذکر شده در این گزارش به قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا اشاره دارد که “افشای پوشش، فروش ضعیف و حذف محتوای غیرقانونی” را پوشش می دهد و از 16 نوامبر اجرایی شد.

برتون همچنین به ماسک گفت که اگر توییتر از قوانین پیروی نکند، با یک ممنوعیت در سراسر اتحادیه اروپا مواجه خواهد شد. بر اساس این قانون، توییتر همچنین ممکن است تا 6 درصد از فروش جهانی خود را برای هرگونه تخلف جریمه کند. در مقابل، ماسک به برتون گفته است که قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا “بسیار معقول” است و باید در سطح جهانی اعمال شود.

توییتر در روز چهارشنبه با انتشار پست وبلاگ این شرکت اعلام کرد که از زمانی که ایلان ماسک این شرکت را خرید هیچ یک از سیاست های خود را تغییر نداده است. با این حال، خود ماسک چندین تغییر، از جمله اخراج گسترده کارکنان و فعال شدن مجدد حساب کاربری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، ایجاد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید