سرمایه گذاران در این دعوای دسته جمعی ادعا کردند که توسط ماسک گمراه شده اند، اما دادگاه اکنون مدیر عامل تسلا را بی گناه تشخیص داده است.

ایلان ماسک ChatGPT

الون ماسک او برای توییت‌های سال 2018 خود که در آن ادعا می‌کرد 420 دلار به ازای هر سهم تسلا «تامین مالی» کرده است، از مشکل فرار کرد. سه هفته پس از آغاز محاکمه در سانفرانسیسکو، هیئت منصفه اکنون حکم داده است که ماسک مسئول ضررهای سرمایه گذاران تسلا نیست و بی گناه شناخته شده است.

صدور این حکم یک پیروزی بزرگ برای ایلان ماسک است. زیرا ممکن است او را مجبور به پرداخت میلیاردها دلار خسارت کند. ماسک در دادگاه فدرال شهادت داده است که فقط به این دلیل که او چیزی را توییت می کند، به این معنی نیست که مردم آن را باور می کنند یا به آن عمل می کنند. او همچنین استدلال کرد که می‌توانست از سهام اسپیس ایکس خود برای تامین مالی این معامله استفاده کند.

کلاهبرداری ماسک

ماسک بعد از حکم هیئت منصفه چهچهچه:

خدا را شکر منطق انسانی بر این جمله غالب شد! من عمیقا از رای متفق القول هیئت منصفه مبنی بر بی گناهی در پرونده ویژه تسلا 420 قدردانی می کنم.

توییت های ایلان ماسک در سال 2018

موضوع اصلی شکایت علیه ایلان ماسک به توییت های اوت 2018 در مورد تامین مالی برای خصوصی کردن تسلا مربوط می شود. ماسک در آن زمان او توییت کرد: “من به این فکر می کنم که تسلا را با قیمت 420 دلار به ازای هر سهم خصوصی بگیرم. تامین مالی شده است.” او هم هست در توییت دیگری کتاب ها:

حمایت سرمایه گذار تایید شده است. “تنها دلیل تایید نشدن آن این است که مشروط به رای سهامداران است.”

تسلا

سهامدارانی که شکایت دسته جمعی را ارائه کردند استدلال کردند که اظهارات ماسک در مورد تامین مالی نادرست است و مبالغ زیادی از دست دادند زیرا سهام پس از توییت های ماسک نوسان کرد. اما در حالی که قاضی پرونده به این نتیجه رسید که این توئیت ها “عمداً دروغ و بی پروا” هستند، هیئت منصفه گفت ماسک عمداً مردم را گمراه نکرده است.

نتیجه این دادگاه همچنین باعث شد ارزش سهام تسلا با حدود 1.5 درصد افزایش در معاملات به 189.98 دلار برسد.

دیدگاهتان را بنویسید