گینس در گزارشی اعلام کرد که ایلان ماسک اکنون رکورد جهانی بزرگترین ضرر مالی شخصی در تاریخ را به نام خود ثبت کرده است.

الون ماسک

ایلان ماسک قبل از اینکه تصمیم به خرید توییتر بگیرد، ثروتمندترین فرد جهان بود. اما اکنون پس از گذشت چندین ماه و تکمیل این معامله 44 میلیارد دلاری، مقدار قابل توجهی از ثروت شخصی خود را از دست داده و به گفته گینس، رکورد بیشترین ضرر مالی شخصی را به خود اختصاص داده است. تاریخی به نام او ثبت نام کنید.

بر اساس وب سایت رکوردهای جهانی گینس، مجموع ضررهای شخصی ایلان ماسک باید از ضرر 58.6 میلیارد دلاری سرمایه گذار ژاپنی ماسایوشی سون در سال 2000 بیشتر باشد. فوربس تخمین می زند که مدیرعامل تسلا تقریباً تا نوامبر 2021 182 میلیارد دلار البته برخی منابع اعلام کردند که این رقم به 200 میلیارد دلار می رسد.

فوربس می گوید ثروت شخصی ماسک از 320 میلیارد دلار در اوج خود در سال 2021 به 138 میلیارد دلار در ژانویه 2023 رسیده است. با این حال، این همه ماجراجویی های او در توییتر نیست. فوربس می گوید بیشتر کاهش دارایی های این تاجر جنجالی به دلیل… کاهش قیمت سهام تسلا; با این حال برخی معتقدند خرید توییتر در این افت قیمت تاثیر داشته است.

الون ماسک

ایلان ماسک بیشترین ضرر را از کاهش قیمت سهام تسلا متحمل شد

در مقاله قبلی به شما گفتیم که چرا ایلان ماسک ممکن است نتواند جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را به دست آورد. در همین مقاله اشاره کردیم که اکثر دارایی های ماسک از سال گذشته از سهام تسلا تشکیل شده است. کاهش 65 درصدی او یک تجربه دارد

اگر می‌پرسید چه کسی جایگزین ماسک در رده‌بندی ثروتمندترین افراد جهان شد، پاسخ این است:برنارد آرنوتاجر فرانسوی او بنیانگذار LVMH است و دارایی خالص تقریباً دارد 203 میلیارد دلار اکنون او فاصله نسبتا زیادی با ماسک پیدا کرده و ثروت شخصی او 146.5 میلیارد دلار تخمین زده می شود.

با وجود تمام این اتفاقات، تسلا همچنان با ارزش ترین شرکت خودروسازی جهان است و ماسک در توییتی اعلام کرد که شرایط اولیه دارایی هایش برای بلندمدت خوب است. البته او گفت که نمی توان در کوتاه مدت انتظار هیاهوی بازار را داشت.

دیدگاهتان را بنویسید