اپل همچنین درآمد 117.1 میلیارد دلاری و سود نزدیک به 30 میلیارد دلاری را برای سه ماهه منتهی به 31 دسامبر 2022 گزارش کرده است.

اپل از نظر تعداد افرادی که به طور فعال از iPhone، iPad، Mac و سایر محصولات سخت افزاری استفاده می کنند، به نقطه عطف جدیدی دست یافته است: 2 میلیارد. این رقم نشان دهنده رشد سریع محصولات این غول فناوری است که در ابتدای سال 2020، 1.5 میلیارد دستگاه فعال را به ثبت رساند و از مرز یک میلیارد در سال 2016 عبور کرد.

پس از اینکه اپل اخیراً در گزارش سه ماهه اول مالی 2022 خود اعلام کرد که بیش از 1.8 میلیارد دستگاه اپل فعال در سراسر جهان وجود دارد، به لطف فروش دستگاه های فوق العاده خود در سال 2021 که چالش های زنجیره تامین ناشی از همه گیری را کنار زد تا به آن دسترسی پیدا کند، در راه است. نقطه عطف 2 میلیارد دستگاه.

درآمد اپل در سه ماهه چهارم سال 2022

درآمد اپل

این گزارش در حالی منتشر می شود که اپل به تازگی درآمد خود را برای سه ماهه چهارم سال 2022 منتشر کرده است که عملکرد خود را در ماه های تعطیل نشان می دهد. طبق گزارش مالی اپل، این شرکت در سه ماهه اخیر 65.775 میلیون دلار از فروش آیفون کسب کرده است.

همچنین مجموع فروش این شرکت در سه ماهه منتهی به 31 دسامبر 2022 بالغ بر 117.1 میلیارد دلار بوده است، در حالی که این میزان در مدت مشابه سال گذشته 123.9 میلیارد دلار بوده است. سود نزدیک به 30 میلیارد دلاری کوپرتینو در این سه ماهه نیز 13 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته (34.6 میلیارد دلار) کاهش یافته است.

تیم کوک، مدیرعامل اپل در این جلسه گفت:

“در طول سه ماهه دسامبر، ما به نقطه عطف قابل توجهی دست یافتیم و خوشحالیم که اعلام کنیم اکنون بیش از 2 میلیارد دستگاه فعال به عنوان بخشی از پایگاه نصب شده در حال رشد خود داریم.”

با این حال، گوگل در سال 2021 اعلام کرد که 3 میلیارد دستگاه اندرویدی فعال وجود دارد که شکاف بزرگی بین آنها به عنوان رقیب اصلی اپل است. همچنین شایان ذکر است که Google دستگاه‌هایی را که به فروشگاه Google Play دسترسی دارند به عنوان فعال معرفی می‌کند. بنابراین، اگر گوشی های چینی حساب شوند، مقدار واقعی می تواند بسیار بیشتر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید